Autosalon 21: Oslava dvacetin, maraton s Hyundai Ioniq 6 a test Mopedixu

Baví vás svět rychlých motorů, ekonomických motorů, ale hlavně – krásného designu? Pak jste tu správně. Autosalon tohle všechno nabízí. Už ve středu. A zde je malá ochutnávka toho nejlepšího, co byste měli během následujících měsíců o mobilitě vědět. Jaké novinky si pro vás štáb připravil, a které by vám tedy neměly uniknout?

Automobilové modely, které drží krok s televizním pořadem Autosalon, spočítáte na prstech jedné ruky. Tak schválně, kolik znáte aut, co se vyrábí nepřetržitě více než dvacet let a patří stále ke špičce? Poradíme. Jednou z výjimek je Volkswagen Touareg, jenž oslavil dvacetiny. Proto si jeho limitovanou edici pořádně proklepneme, a to na silnici i v terénu.

Osedlat mašinu, jak motorkáři rádi říkají, není v případě cruiseru BMW R 18 B snadné. Nejobjemnější boxer od BMW s motorem větším než v leckterém autě totiž nabízí hned několik jízdních pozic. Když je uzavřená trať, tak ve stoje nebo s nataženýma nohama. Ale dokáže jet bezpečně i bez držení. Vysvětlení necháme na Sršňovi…

Hyundai Ioniq

Pro hrají akční rádius přes 600 kilometrů a zkušenosti z předchozích rekordních jízd přes Evropu. Kolik ale za 24 hodin projedeme zemí s Hyundaiem Ioniq 6, není jisté. Důležité bude počasí, uzavírky, ale taky musíme dávat pozor na radary. Ještěže jsme si s sebou vzali talisman!

Pepa nemá rád motorky a z elektromobilů si dělá legraci. Co naopak miluje, jsou hodně odolná, velká vozidla. Přihrát mu na test elektrický moped tak zavání tím, že někdo z produkce dostane do zubů. Ale třeba si nový český vynález s názvem Mopedix zamiluje…

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 25. května ve 20.15 na Prima COOL.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

You may also like...