Fantastická čtyřka: První kroky – legendární superhrdinové jsou zpět

Fantastická čtyřka, jeden z nejslavnějších týmů komiksového světa Marvelu, ve složení Reed Richards/Mister Fantastic, Sue Storm/Invisible Woman, Johnny Storm/Human Torch a Ben Grimm/Thing je zpátky! V novém filmu Fantastická 4: První kroky legendární superhrdinové čelí své dosud nejtěžší výzvě. Zachrání Zemi před Galactusem? V českých kinech od 23. července.

Film Fantastická 4: První kroky od Marvel Studios se odehrává na pozadí barvitého retro futuristického světa inspirovaného 60. lety minulého století. A je to mimořádně napínavé dobrodružství! Fantastická 4 musí vyvažovat své superhrdinské identity a rodinný život, a přitom ještě bránit Zemi, kterou se chystá pozřít vesmírný bůh Galactus, jehož příchod zvěstuje enigmatická Silver Surfer. A co hůř, brzy vyjde najevo, že konflikt s kosmickým bohem je ryze osobní.

Režisér Matt Shakman do hlavních rolí obsadil Pedra Pascala, Vanessu Kirby, Josepha Quinna a Ebona Moss-Bachracha, kterým coby Galactus a Silver Surfer zdatně sekundují Ralph Ineson s Julií Garner. Natáčelo se v britských studiích Pinewood, v Londýně, New Yorku a ve Španělsku.

Fantastická čtyřka je jedním z nejstarších superhrdinských týmů komiksového vydavatelství Marvel. Poprvé se objevila v roce 1961 a její členové – geniální vědec Reed Richards, neviditelná Sue Storm, ohnivý Johnny Storm a silák Ben Grimm, kteří své superschopnosti získali během vědecké mise do vesmíru – se brzy stali jedněmi z nejvýraznějších postav marvelovského světa. Od dob svého vzniku se Fantastická čtyřka dočkala v komiksové podobě řady verzí, porazila nespočet padouchů a jednotliví členové měli i vlastní komiksové řady, natočeny byly čtyři animované seriály, čtyři filmy, existuje i rozhlasový seriál a videohra.


Novinka Fantastická 4: První kroky jde do kin 20 let po filmu Fantastická čtyřka z roku 2005 a 10 let po Fantastické čtyřce z roku 2015. V roce 2005 se režie ujal Tim Story, který vsadil na odlehčený tón, kombinoval akci s humorem a obsadil do hlavních rolí například Jessicu Albu a Chrise Evanse. Ačkoliv se film stal komerčně úspěšným, kritika mu vyčítala jednoduchý děj a ploché postavy.  V roce 2015 přišel nový film Fantastická čtyřka, tentokrát v režii Joshe Tranka. Sliboval temnější a serióznější pojetí, v modernějším hávu a s mladším hereckým obsazením. Do hlavních rolí byli obsazeni například Miles Teller, Kate Mara a Michael B. Jordan. Film byl nakonec kritikou tvrdě odmítnut a komerčně zklamal.

O to větší očekávání nyní provázejí Fantastickou čtyřku: První kroky. Fanoušci i tvůrci věří, že tentokrát se čtveřici hrdinů podařilo najít pevné místo ve filmovém vesmíru Marvelu a přinést příběh, který důstojně naplňuje komiksovou předlohu a nároky současného publika.

Tuzemským distributorem filmu Fantastická 4: První kroky je Falcon.

You may also like...