Kuchař Martin Škoda I.

II.díl

V našem novém seriálu si Vám dovolíme představit kuchařské umění Martina Škody.

Martin se vaření věnuje od svých devíti let. V sedmnácti vydal knihu – Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby, která se stala třetím nejlepším kuchařským debutem na světě v renomované soutěži Gourmand World Cookbook Awards.

Vaření bere hlavně jako zábavu a něco, co spojuje lidi. Možná také proto je médii často přezdíván „český Jamie Oliver“. Sám ale tvrdí, že je spíše takový profi fanda gastronomie. Není vyučený kuchař, ale jídlem žije od rána do večera sedm dní v týdnu. Vystupuje v televizi, připravuje velké cateringy, pořádá kurzy vaření, prostě se snaží zpopularizovat jídlo jako součást kultury zejména mezi svými vrstevníky. Na podzim roku 2016 vydal očekávanou druhou kuchařku – Škoda nevařit 2: Kuchařka plná akce.

Škoda nevařit 2 – Kuchařka plná akce

Martinova první kuchařka vyšla, když mu bylo pouhých 17 let, a hned si získala nejen chutě čtenářů, ale taky ocenění za 3. nejlepší prvotinu světa. Druhá kniha Martinovi vyšla v jeho 22 letech a je stejně originální a nekonvenční jako autor sám

V knize na vás čeká 20 nabitých kapitol, kdy každá kapitola = akce s jídlem v hlavní roli. Podle Martina jídlo spojuje a právě parta různých lidí u všemožných příležitostí byla důvodem, proč jídlo do kuchařky napasoval tematicky podle různých akcí.

Každá kapitola, to jsou 4 recepty, které fungují samy o sobě, ale taky jako kompletní menu. Jídla jsou snadná a z dostupných surovin, aby si je mohl připravit každý. Martin vaří českou i mezinárodní kuchyni, používá vepřové, kuřecí, ryby, ale poradí si i bez masa, díky jeho vášni vařit mimo kuchyni, se některým jídlům dá říkat dokonce český street food.

Namátkou chystá třeba českou klasiku se svými babičkami, griluje na neskutečných DIY grilech, vaří vegetariánské recepty zarputilým masožravcům, nebo vás bere na gastro party se speciálním hostem kuchařky, známým kuchařem Marcelem Ihnačákem, který spolu s Martinem v jedné z kapitol uvařil své oblíbené recepty.

Jako k úplně první u nás, navíc speciálně ke kuchařce pod taktovkou populárního muzikanta Jirky Buriana vzniknul zbrusu nový hudební singl a videoklip, který propojuje svět hudby a jídla.

To ale není zdaleka vše, v knize na vás čekají taky desítky fotek a Martinovy příběhy ze všech 20 akcí, bonus v podobě dortu na psí narozeninovou party a spousta dalších!

Výběr z kapitol: Babičkovská domácí kantýna, Na den vegetariánem, Jedlé dárky přímo z kuchyně, Až do morku kostí, Fiestón na terase LIVE, Škoda Ihnačáka, Česká ryba má šťávu, Chlapská záležitost, Návrat do dětství, Nízkonákladovky, Fast Food Boom, Happy Birthday, Alíku!, Škoda neříct ano!

 Příště si vyzkoušíme nějaké oblíbené Martinovy recepty.

II.díl

 

Print Friendly, PDF & Email