Novoměstská filharmonie spustí Hvězdné války ve Valdštejnské zahradě

Mladý symfonický orchestr z Nového Města nad Metují míří do Prahy, kde se na jeden večer stane strážci galaxie a rytíři Jedi. Doslova a do písmene hvězdný program láká na strhující hudbu z pop kulturního filmu Hvězdné války a cestu po Planetách Gustava Holsta. Kapitán téhle vesmírné posádky Marek Klimeš vás vezme na Mars, Venuši a Jupiter.

Novoměstská filharmonie je osmdesáti členný orchestr s bohatými zkušenostmi s vystupováním na tuzemských (Smetanova Litomyšl) i mezinárodních (Evropský hudební festival, Musica festa Florence) festivalech, ze kterých si pravidelně přiváží zlaté medaile i další ocenění. Na svých koncertech kombinuje Novoměstská filharmonie klasickou hudbu s orchestrálními provedením skladeb z filmů a muzikálů. Ve svém domovském regionu pravidelně vyprodává koncerty a zápal jejich mladých hráčů nabíjí přítomné diváky pozitivní energií. „Do Prahy se už se moc těšíme. Ta atmosféra velkoměsta a koncertů pod širým nebem z nás vždycky dostane maximum, zvlášť když se hraje taková hudba jako třeba z Hvězdných válek. Je plná emocí, energie, romantiky… barevná a člověka doslova vtáhne do děje, i když ten film zrovna neviděl,“ doplňuje k programu ředitelka orchestru Eliška Kratěnová.


Nasedněte s nimi do vesmírného korábu v barokním prostředí Valdštejnské zahrady v Praze, kam dorazí se světelnou show a řadou dalších překvapení. Koncert se koná ve spolupráci se Senátem ČR pod záštitou senátora Jana Grulicha.

10. června ve 20:00 tahle parta rozbuší srdce fanoušků nejen filmové hudby. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream: vstupenky/vzhuru-ke-hvezdam.

Na viděnou a ať vás provází hudba!

Novoměstská filharmonie (NoFi) je osmdesátihlavým symfonickým orchestrem, který si zvolil jako své poslání šířit lásku ke klasické hudbě.

Zvládáme se ponořit do Smetanovy Vltavy i vyrazit s Antonínem Dvořákem do Nového světa. Doprovázíme Froda na jeho nelehké pouti v Pánovi prstenů. Na citlivou notu posluchače naladíme ústřední melodií ze Schindlerova seznamu, abychom je vzápětí ohromili motivem z Hvězdných válek. Nejvřelejší publikum máme v domovském Novém Městě nad Metují, ale velkého ohlasu jsme se dočkali také na Smetanově Litomyšli, Moravském podzimu v Brně i při vystoupení pod skleněnou střechou kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. 

Na našich koncertech se v roli hostů objevují profesionální hudebníci – světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček, koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu Petr Zdvihal, sboristka Státní opery Lucia Bildová nebo barytonista Moravského divadla Olomouc Martin Štolba a další.

You may also like...