Preciosa Lighting představila osvětlení Crystal Grid tvořené geometrickým minimalismem

Pravoúhlé vzory v kombinaci s třpytem ručně foukaných křišťálových trubic… to je Crystal Grid z portfolia Preciosa Signature Designs. Nový modulární koncept osvětlení českého lídra v oblasti dekorativních osvětlení a inovativních světelných technologií Preciosa Lighting nabídne architektům a designérům nekonečné množství možností, jak vytvořit jedinečný dojem z prostoru.

Crystal Grid je základem dynamické světelné instalace Crystal Beat, kterou Preciosa Lighting vytvořila pro letošní veletrh Euroluce 2023 v Miláně.

Inspirace ortogonalitou

Tým interních designérů pod vedením kreativních ředitelů Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug se tentokrát zahleděl do čistých geometrických vzorů v architektuře a designu a vytvořil minimalistickou, avšak působivou instalaci. Díky kolmým liniím a minimalistickým křišťálovým komponentům jsou nejvýraznějšími prvky konceptu Crystal Grid pravidelná struktura a jas křišťálu.

„Naším cílem bylo vytvořit osvětlení, které přinese moderní minimalistický zážitek s výraznými geometrickými rysy. Výsledkem je modulární instalace, která světlem a energií rozzáří malé i větší prostory,” říká první z dua kreativních ředitelů Michael Vasku. 

Drobné bublinky vytvářejí v křišťálových komponentech malé jiskřičky, a ještě zintenzivňují svit, které svítidlo vydává. Nezastupitelnou roli v celkovém designu hrají také kovové komponenty svítidla, které přinášejí do křišťálových trubic nečekaný jas a barvu. Nasvícení do hrany křišťálových komponentů je rovnoměrně rozjasňuje, rozsvěcuje z obou stran a nabízí široké množství možných dynamických světelných scén. Právě dynamické scény umocní vnímání prostoru a přirozené krásy křišťálu. Výsledkem je světelná instalace, která prostoru dodá novou neopakovatelnou atmosféru.


Jedno světlo stokrát jinak – krása udržitelnosti

Stejně jako u dalších svítidel z portfolia Signature Designs i v případě Crystal Grid mohou designéři a architekti volit různé možnosti kompozic, světelných zdrojů, délky komponentů nebo povrchových úprav. Díky této flexibilitě mohou designéři vytvářet dynamické nebo statické instalace všech možných velikostí a barevných odstínů. Křišťálové trubice jsou k dispozici v různých délkách a doplňuje je pět povrchových úprav kovu, které určí konečný vzhled a barevnost instalace. Díky všem dostupným možnostem mohou designéři vytvořit opravdu jedinečné svítidlo odrážející vizi zákazníka. 

Modularita nového designu zároveň umožní, že svítidlo bude možné v budoucnu dál upravovat. Bude chtít majitel upravit kompozici nebo velikost svítidla? Žádný problém. Stačí pouze jinak uspořádat komponenty v geometrické mřížce. S pomocí odborníků z Preciosa Lighting dostane prostor rychle a cenově přívětivě novou dynamiku.

„Crystal Grid přináší designérům možnost vytvořit něco skutečně osobitého a originálního; je univerzální a hodí se prakticky pro jakýkoliv projekt. Další velkou výhodou konceptu Crystal Grid je možnost snadno přidávat dynamické světelné efekty. Prostory, které rozjasní ručně a precizně vyráběné křišťálové a kovové komponenty, budou působit nádherně a luxusně,“ dodává Andreas Klug, druhý z dua kreativních ředitelů Preciosa Lighting. 

Preciosa Signature Designs

Co dělá koncepty Signature Designs tak zajímavými a variabilními? Jsou to neomezené možnosti designu, včetně různých rozměrů, kompozic, barevných materiálů a povrchových úprav, různé konstrukční principy a způsoby nasvícení. Signature Designs jsou sofistikovaným řešením. Jde o inteligentní přizpůsobitelné světelné instalace, které do daného interiéru přináší kreativní řešení na míru. Součástí portfolia Preciosa Signature Designs jsou kromě novinky Crystal Grid také Crystal Spin, Diamond Cloud, Pearl Drop, Pearl Wave, Pearl Curtain, Breath of Light a Inspiral.