Denní horoskop

Ondřej Habr: Jaká bude neděle 19. května 2019 – Pohled upřený do dálky

Po úplňku krasojízda pokračuje. Minimálně do oběda doznívá vliv opozice Slunce v Býku a Luny ve Štíru. Ta dala vyznít tomu skrývanému, zaznít šeptanému. Na té praktické rovině jsme na základě prožitého zjistili, jak jsme na tom s hodnotami a kterak se představy dovedou srovnat s tím, co existuje a děje se.

Vzbouzíme se s Lunou ve Střelci, což dává šanci dobře se oddělit od toho, co probíhalo včera a zaujmout stanovisko k úplňkovým dějům. Stáváme se objektivními a koneckonců i objektivně radostnými, těšíme se i z úspěchů druhých okolo nás.

Ráno přesto bude trochu neplánované, Luna v kvadratuře s Lilit v Rybách a kvinkunxu s Marsem v Raku nás donutí jednat otevřeně, spontánně a velmi jednoznačně.

Trigon Chironu v Beranu a Luny ve Střelci následně pomůže objasnit problémy, jimiž možná žijeme a vysvětlit je v širších souvislostech.

Hlavní téma, konjunkce Venuše s Uranem před nás postaví poté v nějaké podobě výzvy. Ty vyplývají z toho, čím se zabýváme, co řešíme a o co se zajímáme.

Dnešní den se bude snažit odpoutat naši pozornost od běžných záležitostí, vytrhnout ze stereotypů, ukázat, co vše je možné. Předvést známé věci, lidi, události i dlouhodobá životní témata z jiných úhlů pohledu. Snad proto, abychom nabrali zkušenosti jiného druhu, ale i se poléčili. A hlavně viděli celou paletu možností v tom, jak dál v životě postupovat.

 

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

 

 

 

Ondřej Habr: Jaká bude úplňková sobota 18. května 2019 – Býk sebou

Necelou hodinu před půlnoci se na nás chystá úplněk na 28. stupni Štíra (tam bude Luna), který rozhodne (tedy spíš ukáže na to, o čem bylo rozhodnuto už na začátku času).

Na ose Býk – Štír se vždy dějí ty nejzásadnější v daný čas možné události a vrcholí procesy, do nichž jsme namočeni.

Když už se bavíme o analýze a projevení se, ukáže se nyní, kdo je kdo a co za čím stojí. Znamení Býka, ve kterém je aktuálně Slunce, najdeme na kauzálním těle a tak podle skutků a činů zažijeme a zjistíme kdo má co za lubem.

Pokud opustíme filozofickou rovinu popisující dění během úplňkového dne (nezapomeňme na to, že jeho vliv bude působit až do minimálně nedělního poledne), zjistíme během událostí (i neudálostí), co nám chybí, čeho se nedostává a čím žijeme. A k tomu se nejspíš dozvíme, jak si opatřit příznivé podmínky, tedy klid, spokojenost a tvůrčí atmosféru. Tím je symbolicky, ale i fakticky život v pravdě. Což znamená snažit se vidět, žít a brát věci takové jaké jsou a pokud možno z objektivních ani subjektivních důvodů nic nepřekrucovat i když se to třeba takto zdá být jednodušší a nejen pro Býka stravitelnější.

Je tu tedy čas, ve kterém se dá pomalu odstartovat nová tvorba, nové úkoly, ale počkejme si s tím tak den dva. Přejeme-li si něco uskutečňovat a plánovat, přichází ideální doba. To, čím žijeme, bude lépe vidět a rozpoznat.

Slunce v Býku najdeme v konjunkci s Merkurem a tak mluvme, hovořme, sdělujme. Snažme se o fakta, byť v podtextu budou dozajista přítomny emoce. Dá se nyní i lépe cestovat, pohybovat, přesunovat. Třeba i za lepší býčí pastvou.

Venuši v Býku najdeme v konjunkci s Uranem a tak je čas na originalitu, nápady, realizaci i toho nejodvážnějšího. Je šance najít pro to porozumění ve svých sférách.

Obdiv je na místě, ocenění sebe sama, těch okolo nás, se kterými jsme spojení. Vždyť život jako takový je nejcennější dar. Je tu prostor i čas pro docenění toho, kým jsme, čeho jsme se dobrali, kam se v životě dostali a co dokázali. Přirozená reakce na to, že jsme. Ve všech aspektech.

Ondřej Habr: Jaký bude pátek 17. května 2019 – Síla, jistota, hodnota, city a emoce

Zdá se, že nová postavení planet v minulých dnech, Venuše v Býku a Marsu v Raku přeci jen změnila naše chování a vnímání světa kolem. Obě znamení jsou jinová a tak jdeme víc do sebe, zohledňujeme pocity a emoce.

Ty mohou u mnoha z nás dočasně hrát i hlavní roli. Obě planety jsou významně stabilizující, s Venuší chceme skutečně zažívat pohodu a uvolnění, směřujeme k tomu, co naplňuje a vidíme sebe sama jako bytost, která si zaslouží ocenění. Býk je znamení fixní a tak se mění hodnoty, chceme takové, které konkrétně teď a hned nás dovedou uspokojit. Mars v Raku je sice nepříznivě postavený, neznamená to ale, že by nevyvíjel činnost. Rak je znamením kardinálním a tak můžeme od Marse očekávat novinky. Nové prožitky, nové cesty a způsoby dosahování o dosažení cílů (nezapomeňme, že cíle stanovuje Venuše (v páru je to žena)). A protože Mars je s Venuší stále příznivě spojen sextilem, dá se čekat, že se bude dařit formulovat požadavky a nacházet řešení (což je typicky mužsko-ženské chování, které by mělo obě strany ve výsledku bavit).

Luna je už ve Štíru a tak co se nedomluvilo včera, dnes už se musí řešit. Na některé aspekty života už není dost času a možná ani chuti se jimi déle zabývat neproduktivně.

Luna je na začátku dne po půlnoci v opozici s Venuší a Uranem v Býku, což předznamenává fakticky celý den, v němž můžeme vidět běžně lehké a nezávazné projevy nyní poněkud vyostřeně s chutí se konfrontovat. Lehce překročíme v dobrém i tom druhém hranice a můžeme se posléze divit, kde jsme se ocitli.

Luna je na přelomu čtvrtka a pátku i v trigonu s Marsem v Raku a tak city jsou a celý pátek i budou tématem číslo jedna. Ať v překvapivě hlubokých rozhovorech, citovém propojení, meditacích … nebo i jako motivace pro jasná rozhodnutí.

Úměrnosti jistě přispěje trigon Saturnu v Kozorohu s Merkurem v Býku. Lehce a jednoznačně půjde vyjádřit to podstatné z aktuálního života i budoucích plánů. Do těch možná lépe nahlédneme a poněkud zasáhneme.

Vypadá to jako bychom už už se chtěli mít dobře, dostat to, co si zasloužíme. Možná se bojíme o výsledek, možná jen moc toužíme. Spěch a hněv, kteří nabízejí své služby, tentokrát ničemu nepomohou. Postupujme jistě a vnitřní jistotu proměňujme ve vnější sílu.