Horoskop pro dnešní den

Ondřej Habr: astrologovo pondělí  27.1.2020 – Změny tam uvnitř

Čeká nás situace podobná neděli. Venuše s Neptunem v Rybách v kvadratuře s Marsem ve Střelci. Pro okořenění situace se k Venuši a Neptunu přidává do Ryb Luna.

Zdá se, že je tu hloubková očista. Minulost se míchá do jedné směsi s přítomností. Možnosti se skutečností. Vzpomínky se druží vesele s představami. Kdo nám poví, co je skutečné?

Pokud máme konkrétní plány, tak se jich držíme a akce lidí okolo nám mohou připadnout iracionální, neskutečné a jejich nabídky na první pohled nereálné.

V případech, kdy nemáme co na práci nebo se nedovedeme soustředit či máme volnou chvilku, si myšlenky a vědomí dávají dovolenou a bez dovolení nás zatahují do sfér a oblastí, ve kterých nás to nutí vnímat, cítit. Doplnit si v pocitech a emocích to, co jsme si nestihli zažít v realitě.

Už kvůli kvadratuře Marse a Venuše se nedoporučuje začínat nové věci. Naopak můžeme úspěšně řešit to, co se nedalo předtím.

V důsledku kvadratury Marse a Neptunu bychom neměli podnikat vážné kroky. Můžeme ale plánovat.

Proto, že je Luna v Rybách, dá se zvolna smiřovat, uvolňovat a uklidňovat. Ve druhé polovině dne se pomalu začne projevovat kvadratura Marse s Lunou a poroste vnitřní napětí. Uvidíme a pocítíme, kde děláme chyby, kde jdeme proti sobě a vlastním dlouhodobým zájmům.

Sečteno a podtrženo, je tu doba, ve které se mění pohled na svět. Leccos připustíme, že se klidně může dít. Uvolníme se z dosavadních striktních přesvědčení a pravidel. Možná nám dojde to, co dlouhodobě přehlížíme. Třeba pochopíme, co nám pomáhá a co v životě naopak škodí.

 

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

 

 

 

Ondřej Habr: astrologova neděle 26.1.2020 – Myslet jinak

Aspektům a konfiguracím dominuje kvadratura Venuše s Neptunem v Rybách na jedné straně s Marsem ve Střelci na straně druhé. Uprostřed nich (na midpointu) je Merkur ve Vodnáři.

Je tu den, kdy se rozloučíme s jedním pohledem na svět a přivítáme nový. To když jsme v nějaké napínavé nebo komplikované životní situaci.

Je tu i čas, ve kterém změníme nálady, představy, zájmy a životní preference. Je tu totiž čas, ve kterém nás může oslovit něco nového, dosud skrytého, neuvědoměného nebo potlačovaného.

Je tu i napětí. V sobě, u sebe a vevnitř se vypořádáváme s vlastními obavami, vnitřními překážkami, vnějšími hranicemi.

Jsou tu i obavy z nekontrolovaného šíření a bujení toho, co se nám nelíbí a co by nás potenciálně mohlo ohrozit.

Jsou tu okamžiky, v nichž si naplno uvědomujeme svoji existenci a z ní vyplývající možnosti. Jako mávnutím proutku máme před sebou dosavadní život i změny, které do něj aktuálně chceme vnést. Podaří se nám to?

Dnešek je přesto všechno dnem, ve kterém lze hledat a nalézat energii, sílu i řešení.

Dnes nejsme ani výkonní, ani praktičtí. Můžeme být zmatení, chaotičtí, rychle se mohou střídat nálady a pohledy na svět. Dovedeme souhlasit i nesouhlasit. Až se jednou sami sebe budeme ptát, od kdy že jsme začali žít jinak, od kdy existuje naše nová etapa, pro mnoho z nás to může být ode dneška. Jen o tom zatím nevíme.

Ondřej Habr: astrologova sobota 25.1.2020 – Nepříjemnosti

Kvadratury v horoskopech ukazují na potenciálně konfliktní situace. Venuše v Rybách dobíhá v kvadrátu Mars ve Střelci a tak se na nás nedorozumění budou lepit. Budeme i konfliktně do velké míry vnímat to, co budeme prožívat. Nedaří se, řekneme si. Nepoštěstilo se, pravíme. Nebudu to zkoušet, budeme se předem koučovat.

Tady je dobré si říci, že ne vždy je realita připravena na naše plány a skutečnost není zvědavá na to, co vytváříme. A podle zákona přitažlivosti se budou přitahovat problematicky naladění jedinci s problémy. Pokud se někdo za problematického nepovažuje a není jím, je možné, že ho stávající situace naopak nakopnou k rozhodnutím a dodají patřičné odhodlání. Ano, nepříznivé aspekty jsou mobilizující.

Proto v tento den (a zítra a nejspíš i pozítří) je lepší se nepokoušet o to, na čem nám záleží, případně nezačínat nic, co je založeno na vztazích, smlouvách, spolupráci. Naopak, jsou-li komplikace, kdy jindy se pustit do jejich rozmotávání než právě dnes. Luna je ve Vodnáři, Slunce též, je tu doba, kdy je nutno mluvit o vlastních zájmech, je tu čas, ve kterém je třeba řešit to, co nás trápí. Rozhodně neplatí, že bychom měli něco někam nebo někomu odevzdávat a odevzdaně čekat na to, co provede osud a vesmír to upeče. Když nic nechceme, tak také nic nedostaneme, je to jednoduché.

Ondřej Habr: astrologův páteční Nov ve vodnáři – 24.1.2020

Až pozdě večer se sejde Slunce na pátém stupni Vodnáře s Lunou. Toto kosmické rande má velké ambice. Tady dole na Zemi si uvědomíme prostřednictvím toho, co se děje dnes i toho, co se stalo v minulých týdnech, několik pro nás podstatných faktů.

Znovu zjistíme, kdo jsme, kam jdeme. Obnovíme vztah s vlastními vizemi, sny a touhami. Uvědomíme si, co chceme a jak toho hodláme dosáhnout. Podíváme se blíže na stav našeho ega a zvážíme jej. Ukáže se tak, zda se podceňujeme a tudíž máme na víc nebo přeceňujeme a měli bychom tak zvolnit nebo zvolit jiné cesty.

V tento novoluní den víc než jindy pocítíme nesoulady a nesrovnatelnosti na našem životě. Můžeme být podráždění, naštvaní. Nebo naopak vzrušení a natěšení protože cítíme, že běžíme po správné stopě. A nebo obojí. Každé v jiné oblasti.

Dneska je i den, ve kterém si blíž uvědomíme, jak jsou pro nás důležití ti, se kterými sdílíme společný osud, představy a cíle. Všimneme si, kdo jde podél nás i kdo je blíž a kdo dál. Fyzicky i blízkostí duší.

Je tu také den, ve kterém můžeme se pokusit provést změny a zásahy do života aniž bychom je museli zdůvodňovat nebo ospravedlňovat či dokonce se na ně připravovat.

Postavení Slunce a Luny v momentě novu je v konjunkci s Merkurem a tak se hodně z toho, co píšu nahoře, bude dít prostřednictvím slov, sdělení, propojení, schůzek a diskusí. A mnohé z toho se stane neplánovaně a mimo hlavní pořádek dne.

Slunce s Lunou jsou také v kvadratuře s Uranem na začátku znamení Býka a tedy se ukazuje na nečekaná překvapení a náhodné náhody, zkrátka může se stát to, co je potřeba, aby se událo.

Přeji nám všem hodně inspirace do běžného života i vizí toho, co by přijít mohlo.

Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 23. ledna 2020 – Katarze a poznání

Občas si stojí za to uvědomit, že pokud se Slunce nachází ve Vodnáři nebo Rybách, stimulují životní situace chtě nechtě vyšší podoby vnímání reality a formy práce s ní. S trochou přimhouření oka by se dalo říci, že nyní si programujeme svůj další život v následujících měsících. Proto je poměrně důležité se soustředit nikoli na to, co prožíváme a na emoce s tímto spojené, byť vyplnily předchozí dny razantními projevy.

Doznívá včerejší kvadrát Slunce ve Vodnáři s Uranem v Býku. Vygradovaly a ve vší nahotě se ukázaly procesy a s nimi spojená rozhodnutí z minulých dnů. Nyní je potřeba se s tím vším nějak srovnat a naplánovat si další kroky.

Dnešek by měl být milostivý. Sextil Venuše v Rybách s Jupiterem v Kozorohu uvolní pro nás příjemné a příznivé energie. Po delší době nejednáme pod tlakem, což dává šance zachovat se příjemně a mile vůči okolí. Je možno se naladit, sdílet hodnoty, spolupracovat. Vyčistit ovzduší, projasnit atmosféru. Začít konečně tvořit. Smysluplně diskutovat. Pokusit se milovat uprostřed spáleniště.

Luna v Kozorohu se bude v první části dne tvářit konstruktivně a nepříjemné momenty přijdou až před usnutím, kdy se potká s Plutem a Saturnem. Raději je zaspěme. Jinak se nám budou připomínat úkoly a povinnosti, jež jsme si dali a do nynějška nesplnily. A že jich za minulé období, kdy šlo leccos hodně překotně, bylo a je.

Zdá se, že dnes se nám pomalu sestaví návod na to, jak postupovat a plán, jak to provést. Nechme se jím tvořivě vést.

Ondřej Habr: astrologova středa 22. ledna 2020 – Spor

A série pokračuje. V neharmonické kvadratuře je dnes Slunce ve Vodnáři a Uran v Býku. Nekomfortní a emotivní aspekt nejen pro Býky, Vodnáře, Lvy a Štíry, ale pro všechny, kteří nemají jasno v tom, kam v životě dál nebo pro ty, kteří si nedovedou vybrat jednu z životních možností.

V jemnější variantě ji můžeme zažít v momentech, kdy se nám realita vymkne z plánů, ve chvílích, kdy budeme potřebovat jednat automaticky a po zvyku a v té době, kdy se nebude rozhodně hodit do krámu nějaká komplikace, protože budeme do něčeho ponořeni (zejména do neočekávané práce) nebo na něco důležitého soustředěni.

Vodnářské Slunce je jasné a také je mu vše jasné. Býk tu reprezentuje realitu, kontinuitu a to, co máme rádi, k čemu lneme. Zdá se, že jsme se sami dostali do pasti konfliktů, když jsme se před nějakým časem rozhodli vybočit z řady, z pravidel, z toho, co jsme do té doby zastávali. Nyní se mezera zvětšila natolik, že je třeba jednat.

V první chvíli máme pocit, že je nutné ihned vše zvládnout na místě. Proto se dostáváme do stresu a presu. Důležité je si uvědomit to, že není nutné reagovat hned. V tomto momentě nám nic neuteče. Zkusme se na komplikace dneska vykašlat, nekomentovat, neřešit a vrátit se k problému zítra. Nebo nejlépe v sobotu. Pokud je někdo agresivní, obává se, že mu něco uteče, že bude nepochopen, že nebude respektován. Časem se ukáže, že tomu tak není.

Kvadrát mezi Venuší v Rybách a Marsem ve Střelci není ještě tak ostrý, aby ubližoval. Jak Venuše dobíhá do tohoto kvadrátu, postupně se nám vynořují z mlh jednotlivé naše akce z minulého období a my začínáme ostřeji rozlišovat. Kdo nepodlehne iluzím a nebude se rýpat v minulosti, ale naopak na ní začne stavět, ten se posune o kus dál. Už víme, co se stalo a proč a můžeme to napravit nebo naopak prosadit.

Zdá se, že v těchto chvílích si moc neodpočineme. Musíme bojovat, je třeba se aktivně zasazovat za to, co potřebujeme vyřešit a udělat. Na druhou stranu je třeba být nejen hrdinnými, ale především citlivými bojovníky.

Ondřej Habr: astrologovo úterý 21. ledna 2020 – Neklidné dny

V těchto neklidných okamžicích si nemůžeme být ničím jistí. Slunce ve Vodnáři je v sextilu s Chironem v Beranu, zpracováváme v sobě stále události minulých týdnů a řešíme rány, často i ty, jež si nově uvědomujeme. Slunce je i v kvadratuře s Uranem v Býku a tak se mění naše představy z posledních dní. Vše je nejisté, syrové a rozhodně se nedá plánovat budoucnost.

Zato jsme otevřeni tomu, čemu jsme se v minulých dnech a týdnech uzavírali. Potřebujeme znát pravdu, pokud možno tu nejobjektivnější a nadčasovou. Často sporem, dohadováním a ostrou diskusí řešíme nejistotu. Zároveň se tímto způsobem, často zraňujíce sebe samotné snažíme dopracovat k budoucí jistotě. Ta opravdu není pro slabé.

Je třeba trochu bojovat, poněkud překročit hranice dosavadních jistot a komfortních situací, jež máme obyčejně pod palcem. Je jasné, že nejvíc bojujeme sami se sebou a v mnoha okamžicích není zcela, ba ani z poloviny jasné, co je dobře. Ono se to vytvoří posléze. Až nám dojde, co je důležité a nadčasové. Dal bych tomuto hledání a poznání tak týden. Možná už ukáže víc nov ve Vodnáři v pátek.

Do toho všeho se ještě motá Merkur. V prvním dekanu Vodnáře funguje trochu jako bludný rytíř. Vznešené ideály se setkávají s poněkud přízemní realitou. Jak se zachováme? Ztratíme je? Objevíme v boji s chimérami nové? Doporučuje se tady pravdivost, jednoznačnost, upřímnost a laskavost i pochopení vůči druhým. Zdá se, že tyto cnosti mohou korespondovat s některými z rytířských vlastností, které na sebe aktuálně bere Merkur.

Co se událo za poslední měsíc? Byl výrazný zlom událostí okolo přelomu roku (kolize hodnot) a v prvním letošním týdnu (krize a uvědomění si), nyní se nacházíme ve fázi peripetie (tedy hledáme řešení, zkoumáme postoje, vyjasňujeme si) a během dvou až tří týdnů nás čeká katarze (tedy pochopení, rozuzlení a očista).

Planety nyní část z nás provádějí mezi úskalími, která nás mohou svést z cesty. Je tu samozřejmě i řada z nás, kterých se většina popsaných procesů netýká nebo se jich dotkla jen okrajově. Děje se všude tam, kde je již z loňska jasno, ošetřeno a kde jsou procesy spíše na vzestupu. Tam naopak nyní lze zažívat nárůst inspirací, vytváření nových plánů a odpoutání se od omezení.

Na jednom se ale shodnou obě skupiny, je potřeba se nebát a jít vnímavě za tím, co aktuálně pokládáme za své ideály.

Ondřej Habr: astrologovo pondělí 20. ledna 2020 – Slunce vstupuje do znamení Vodnáře

Jak se vám líbilo a žilo s kozorožím Sluncem? Celá ta etapa byla poznamenána vyvrcholením, nikoli však uzavřením našich důležitých témat. V čase Kozoroha jsme se sami chápali iniciativy a snažili se rozhodnout to, o čem jsme si mysleli, že rozhodnuto má být. Potřebovali jsme si bylt jisti, potřebovali jsme se konfrontovat. Klidně za každou cenu.

Nyní v čase Slunce ve Vodnáři se znovu setkáváme se stejným tématem, jen v jiných kulisách. Svět se posunul o kus dál a my s ním. Jako by se vesmír prostřednictvím naší duše ptal Opravdu to tak chceš? Jsi si jistý/ jistá? A poťouchle dodává, víš, jaké budou další kroky?

Neboť je tu čas Vodnáře, čas vizí, čas plánů, čas představ. Ale také i doba velkého odhodlání a silné touhy. Najít se ve vlastních představách a snech. Berme tedy předposlední znamení zodiaku a dobu, kterou strávíme se Sluncem v něm jako inspiraci pro další týdny a měsíce.

A jakýže bude první vodnářský den? Zajímavý. Luna a Mars ve Střelci v kvadrátu s Venuší a Lunou nás povedou k bláznivým činům. Ztrácíme kontakt s realitou? Nikoli, zdá se, že naopak naše vnímání bude dost široké a občas vyhodnotíme nesprávně některé varianty řešení. Může tak být, že se staneme i citlivějšími a tvořivějšími. Ale přece jen, když půjde o něco důležitého, odložme rozhodnutí na zítra. Případně se klidně nechme unášet na křídlech fantazie a odpočívejme.

Slunce vstupuje nejen do Vodnáře, ale také i do sextilu s Chironem na začátku Berana. Je tu možnost vidět problémy, traumata a slabé stránky jako na dlani. Jistě se najdou příležitosti, jež nám ukáží, co nefunguje a dají zároveň šanci něco napravit a poléčit se.

Ondřej Habr: astrologova neděle 19. ledna 2020 – Dokončení

Čeká nás prapodivný den. Pro někoho bude ospalý, pro jiného rozplizlý. Další z nás ale zjistí, že se věci dějí a události mají spád. Může to být i doba spontánních akcí a bezprostředních reakcí. Nebude daleko od slov k činům až tak, že některé situace se budou řešit vlastně samy.

Štíří Luna vždycky vymete kouty, vyčistí zaprášené místnosti a přiměje nás k tomu, abychom udělali to, co jindy rozhodně dělat zvyklí nejsme. Luna ve Štíru bude v sextilu s množstvím planet v Kozorohu (Slunce, Saturn, Pluto) a snahou těchto aspektů bude dořešit a dotáhnout do konce všechno, co lze. Tomuto trendu bude náramně hovět i Slunce, které dneska končí svou cestu Kozorohem, zítra už vejde do Vodnáře.

Tam, kde nic řešit nepotřebujeme nebo kde nejsou styčné plochy, může být klid a bezčasí, prostor, který dostaneme pro to, abychom si přichystali nové nápady a plány. Právě takové okamžiky nám umožní dostatečný odstup od aktuálního dění. Můžeme se tak rozhlédnout kolem sebe a pak se vydat na další cestu.

Ondřej Habr: astrologova sobota 18. ledna 2020 – Had a bosá noha

To co se do dneška nevyřešilo přirozenou cestou, to se pokusí se vyřešit spontánně, neplánovaně a nečekaně. Merkur ve Vodnáři se dostává do kvadratury s Uranem v Býku. Aspekt nabíhá a už od pátečního večera víme, že není radno dráždit hadem bosou nohu. Ten aspekt může být silný tak, že nás donutí změnit plány a tam, kde se nastřádalo napětí, tak i životy.

Planety prostě ukazují na to, že je čas si vše potřebné vyříkat, případně udělat nutné změny. Do dneška mohly být procesy pod kontrolou, dnes se v některých extrémech stáváme jen pozorovateli.

Náladě nepřidá ani Luna ve Štíru, která je technicky vzato v kvadrátu s Merkurem a v opozici s Uranem. Také nám zasolí a to tím způsobem, že nebudeme umět nechat se dít události, ale ještě si přisadíme, ještě si zavrtáme nožem v ráně. Ne kdepak, dnes není den smíření. Je den, kdy se toho děje hodně a jen nadhled, velkorysost a specificky dávkovaný humor mohou neutralizovat podvratné myšlenky, procesy a osoby.

Na druhou stranu je při jasných úmyslech dnes možné leccos konečně změnit, vyřešit i prosadit. Také potvrdit a vyjasnit.

Ondřej Habr: astrologův pátek 17. ledna 2020 – Správně si přát

Teprve večer vejde Luna do Štíra, vytvoří trigon s Venuší v Rybách a opozici s Uranem v Býku. Merkur ve Vodnáři je v sextilu s Chironem v Beranu.

To poslední jmenované není zrovna aspekt trpělivosti a hravostí. Je to aspekt úporných myšlenek útočících ve smečkách na naše slabá místa a na to, co není vyřešeno. Pravděpodobně se po nás chce, abychom si nyní sami vyřešili aktuální traumata, překonali je a pokusili se v životě navázat tam, kde jsme skončili před jejich atakem. Na druhou stranu se mohou dostavit zajímavé vhledy a dobré nápady.

Luna ve znamení Vah přispěje k tomu, aby procesy probíhaly plynule, abychom se nezasekli a ani nepřehltili. Budeme také lépe projevovat respekt a vděčnost.

Propojení Luny, Venuše a Uranu nám pomůže uskutečňovat přání. Opět budeme tak jako včera se setkávat s vlastními přáními, představami o spokojenosti a naplnění. S odvahou se budeme pokoušet o možné i nemožné, přijde nám, že teď je ten správný čas k tomu, abychom se pohnuli a udělali to, co je třeba. Nejsilnější momenty čekejme večer poté, co vejde Luna do Štíra. Ta bude nekompromisní a bude totéž vyžadovat po nás.

Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 16. ledna 2020 – Merkur vstupuje do Vodnáře

Merkur vstupuje do Vodnáře, Venuše v Rybách se odděluje od sextilu s Uranem v Býku. Merkur vytváří sextil s Chironem v Beranu. A Luna je ve Vahách.

Dnešní den může fungovat jako spouštěcí mechanizmus pro akce, se kterými jsme si doposud nevěděli rady. Může pro někoho být plný setkání a komunikace. Je šance měnit věci v malém, domlouvat se, upravovat vztahy. Také se pohybovat, cestovat. Sebe i druhé inspirovat.

Ve vzduchu je znát odlehčení, z Kozoroha poměrně rychle zmizel Merkur, který ztěžoval komunikaci, sdílení i vzájemnost během přelomu roku a který je i viníkem těžkých momentů během těchto dnů v prosinci a na začátku ledna. Nyní se zdá, že jsme vlastně tenkrát nemohli jinak.

Nyní je Merkur ve Vodnáři a jakkoli může být jeho nástup dramatický, dejme si pozor v řečech, s technikou a na cestách, nyní umožňuje od plic i od srdce probrat všechno, co je třeba. Merkur bude ve Vodnáři do 3. února. Tak jak nás zastavil, sevřel a donutil udělat to, co bylo třeba v minulých týdnech, tak nyní tlak uvolňuje a pobízí k aktivitě a trochu nás do té svobody nutí. Pokud přijmeme fakt ten, že konflikty, pokud jsou vedeny se vzájemným respektem, jsou transformační a mnohé posouvají a řeší, můžeme se cítit nyní s Merkurem spokojeni. Ukazuje svět z různých úhlů pohledu a vybízí nás k tomu, abychom se nebáli řešit komplikované záležitosti znovu a tentokrát jinak.

Ondřej Habr: astrologova středa 15. ledna 2020 – Malá revoluce

Podvědomě posouváme ručičky hodinek, kalendář i myšlenky dopředu. Potřebujeme vidět výsledky nebo znát, co je potřeba udělat. Něco by se mělo stát a my si to někdy pomalu a trpělivě a nebo nedočkavě a překotně přejeme.

Luna v Panně je odpoledne v trigonu se Saturnem, Plutem, ale i Merkurem a Sluncem. Nedá se to popsat jen jako vhodná pracovní nálada. Ve vzduchu je ciltit něco víc. Možná usilování, možná touha po uskutečnění, kterého se trochu obáváme. Protože co přijde pak?

Venuše v Rybách v sextilu s Uranem v Býku. Malá revoluce. Revoluce naruby. Zjišťujeme, že jdeme vpřed i vzad. Potřebujeme se zorientovat. Ve hře je Venuše a tak se orientujme podle hodnot. Co nám dává dlouhodobě v životě smysl? Co nás vede ke stabilitě? Co nás dovede uspokojit? Z čeho máme v životě radost? Tak a podobně se ptáme. Zároveň si uvědomujeme, že sextil Uranu a Venuše v nás pomalu uvolňuje zaseklá témata a přímo vybízí k tomu, abychom uspokojení, radost i lásku hledali nejprve ve vlastním nitru a pak všude tam, kde s ním něco rezonuje. Přeji vám radostný den 🙂

Ondřej Habr: astrologovo úterý 14. ledna 2020 – Ticho

Druhý tichý den s Lunou v Panně a Venuší v Rybách. Navenek se nic neděje, ale tam uvnitř jsme plní představ, potřeb, plánů, touhy, odvahy … dosti protichůdných a silných myšlenek, pocitů a emocí. Jak se v tom všem vyznat a jak to udělat v tom vnějším světě, aby vše fungovalo?

Luna se staví do opozice s Neptunem v Rybách, i my bojujeme s vnitřní opozicí trochu rozpolceni neschopní jasných kroků. Ty ale brzy přijdou, nejspíš už s Lunou ve Štíru. A také jakmile naběhne Venuše do sextilu s Uranem v Býku. Ten se už otočil a jde dopředu, zrychluje a postupně nám umožní měnit život.

Využijme aktuální dobu k zastavení, zklidnění. Pozorujme okolí, pozorujme sebe. Nic nemusíme a nikam není třeba aktuálně chodit. Ne že by se procesy řešily samy, to ne, ale doba ještě není zralá pro velké činy. Na ně také dojde, nejspíš v pátek nebo koncem týdne.

Ondřej Habr: astrologovo pondělí 13. ledna 2020 – Venuše vstupuje do Ryb

Tak jak tu byla v minulých dnech řada předpovědí a skoro inflace rad, nyní je ticho. Aspekty se naplnily, konstelace se předvedly. Tlak rostl, zesílil, vedl nás k projevům a řešením. To, co bylo, jistě neproběhlo ideálně, ale tak jak jsme to nejlépe zvládli. Z nového roku se odkrojilo jen 14 dní necelých, ale leckomu to může připadat vzhledem k dramatičnosti jako by proběhl celý rok.

A skutečně, prvních 14 dní ukazuje na to, čím budeme letos žít. Ne nadarmo jsem tu včera psal o pokračování příště. Záležitosti loňského roku budeme žít a zpracovávat jinak, prostě přecházíme z deště pod okap. Kulisy událostí se mohou měnit, ale svět ještě neřekl své a ani my jsme ještě svoji povídku roku 2019 nedopsali. Výměna pera ukazuje na to, že letos bereme věci do svých rukou. Budeme méně ustupovat a více se střetávat a konfrontovat. Včerejšek s konjunkcí Pluta a Saturnu na to ukázal. Ale teprve konfrontací vzniká nová realita.

Události minulých dnů ukázaly, o co loni šlo, jaké jsou naše role v procesech a naznačily, co se bude dít dál. Už vidíme, že základ neovlivníme, jen sami sebe postupně proměňujeme.

Velké aspekty se pomalu rozbíhají. Své jsme si řekli, stanovili, definovali. Nyní je to o víře. V co věříme, zda věříme a jak s takovými procesy dovedeme žít a pracovat. Velká témata se rozpadají do malých. Na všechno jsme najednou sami. Odpovědi nepřicházejí zvenčí, ale z vlastního nitra. Poslouchejme jej, vnímejme své potřeby. Nebojme se neřešit a jen existovat. Zjistěme při této pondělní meditaci, co skutečně potřebujeme a za čím si letos půjdeme.

Dnešek je určen vlastním krokům. Budou důležité. Nesnažme se tak něco zjistit nebo uhádnout, realita je příliš mladá na to, abychom něco zjistili.

Navečer vstupuje Venuše do Ryb a výrazně se změní vnímání skutečnosti. Staneme se citlivějšími, propojenějšími a vnímavějšími. Přestaneme zohledňovat jen vlastní stanoviska, budeme objektivnější a všimneme si i toho, co se děje a běží už delší dobu a doposud bylo stranou naší jednostranné pozornosti. Najdeme i odvahu k hlubšímu ponoru a citovějším vyjádřením, přestaneme dávat mysli ohrádky a hranice. Spodní proudy, hlubší prožívání reality, vzpomínky, záplavy citů nás zachvátí odpoledne, přinesou s sebou i množství podnětů a bude to zajímavé.

Print Friendly, PDF & Email