Astrologův pondělní úplněk 30.11.2020 – Předělat plány

Dnes se stanou dvě věci. Na 19. stupni Ryb se ze zpětného pohybu po 5 měsících (od 24/6) do pohybu dopředného otočí planeta Neptun. A také bude jeden z posledních úplňků v tomto roce na 9. stupni Blíženců. Neptunská záležitost ukazuje na změnu nálad a víry. Kdesi v hloubce se něco pohne a pozmění.

Postupně změny budou dosahovat k povrchu a my si je uvědomíme a začneme se jimi řídit. Neptun v Rybách po nás chce, abychom byli citliví, empatiční, do hloubky vnímaví. Měli bychom se umět napojit na to, čemu jsme si možná zvykli říkat svůj zdroj přesvědčení, víry, odkud pramení duchovní podstata našeho bytí.
 
Zkrátka měli bychom na chvíli aspoň být sami sebou a podle toho se i naladit na to, co děláme ve vnějším světě. Dny okolo neptunské otočky jsou tak poněkud divné. Víc posloucháme sami sebe než to, co nám říkají ti okolo. Můžeme mít chuť se i izolovat ve vlastních pocitech a neřešit nic podstatného, dokud tyto silné vlny neodezní. V tom vnějším světě pak uděláme něco, co nás překvapí. Ty okolo pochopitelně také 🙂.
Téma dnešního úplňku je pohyb, přemisťování, cirkulace, rozpohybování. Uvědomění si sebe sama v vysoce proměnlivém prostředí světa na počátku druhé dekády podivuhodného 21. století. Ano, potřebujeme své ego a ještě více vlastní chování zarámovat událostmi, kt. se dějí v okolním prostředí. S něčím souzníme, na něco se lze vyladit, jiné s námi nekoresponduje a tak se nebudeme pokoušet. Můžeme ještě zkoušet, to jde Blížencům dobře.
Škatulata hejbejte se budou ovšem organizována Sluncem ve Střelci. Dalším úkolem je přece získat přehled, nadhled. Pochopit přece aktuální smysl toho, čím se zabýváme. Poodstoupit a s odstupu vidět sebe sama uprostřed vlastních akcí, aktivit. Málokdy se můžeme takto vidět a z tohoto důležitého úhlu pohledu zažít. Je čas si to trochu přeplánovat. Potřebujeme přeci, aby nám náš vlastní život dával smysl, ne.
Dneska se toho moc nestane. Tedy v tom vnějším světě. To, co bude probíhat uvnitř, nebude v řadě případů revoluce, ale jen větší či menší změna plánů. Počítejme s tím, že od začátku co je Slunce ve Střelci, přichází daleko více energie z okolního prostředí. Minuli jsme nejtemnější část roku a naším úkolem nyní je dobře si rozmyslet, jak dál. Můžeme se totiž pustit do toho, co jsme odkládali, lze začít i něco nové, od čeho očekáváme příznivé výsledky a dobrý zdravý vývoj. Dnešek je tedy i dnem expanze a navigace.
 
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...