Taylor Swift vydala strhující album Lover

Jedna z největších popových senzací současnosti Taylor Swift vydala v pořadí sedmé studiové album Lover, ze kterého se stal okamžitý triumf. Desky se za první týden prodalo nejvíce kusů v historii prodeje alb – Lover tak z prvního místa sesadil desku reputation, která vyšla v roce 2017 a jejíž autorkou je rovněž Swift. Lover se dále stalo nejprodávanějším albem letošního roku v USA, v 98 státech se na iTunes stalo deskou číslo jedna, v amerických tabulkách na Spotify každá skladba z alba debutovala v Top 25, z nichž devět skladeb debutovalo dokonce v Top 10. Lover je prozatím nejlépe hodnoceným albem Taylor Swift na renomovaném webu Metacritic a Taylor samotná byla Billboardem okamžitě dosazená na čelo žebříčku nejlepších textařů dneška.

Taylořino dílo otřáslo měřítky hudebního průmyslu po celém světě. Lover je dosud očividně jejím nejuznávanějším albem. Její upřímnost a zranitelnost, které do alba vložila, stvořily mistrovské dílo,“ přibližuje úspěch desky zakladatel a ředitel Republic Records Monte Lipman. Lover je nejvyspělejším a zároveň nejvtipnějším Taylořiným albem, do kterého se navrátila zmíněná zranitelnost a romantika, nechybí však ani experiment a jedny z jejích nejlepších vokálních výkonů.

Singly ME!, You Need To Calm Down a Lover se staly okamžitými hity a jen na YouTube dosáhly jejich videoklipy téměř půl miliardy zhlédnutí.

 „Lover je vrcholem kariéry.”   Rob Sheffield, Rolling Stone

 „Lover je o náladách, snivých osmdesátkách a svobodě.” Nick Catucci, Rolling Stone

 „Je to poklona lásce ve všech jejích formách: romantické, sexuální, neúnosné; ztracené, budoucí, imaginární; sebelásce, rodičovské lásce, stejnopohlavní lásce. Je to meditace o přijetí ostatních, o přijetí minulosti jednotlivce o tom, co nelze mít pod kontrolou.” Sarah Carson, The i