V Praze byla otevřena nová gymnastická hala Odysea73

(Praha) Nová hala Odysea73 s rozlohou cca 1200 m2 a v hodnotě 96 milionů korun byla slavnostně otevřena 9. září 2019 v 17:17 za přítomnosti ředitelky odboru školství, mládeže a sportu pražského magistrátu Mgr. Lenky Němcové, náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže PhDr. Karla Kováře a řady osobností, které jsou s halou spjaty, mezi nimiž nechyběl Karel Janeček a zpěvák Mikolas Josef. Celou akcí provázela Inna Puhajková.

Cílem nově vybudované gymnastické haly při SK Hradčany je vytvořit v České republice špičkové podmínky vyhovující světovým požadavkům a spolu s nimi také vrátit odhodlání sestavit český olympijský tým s vrcholnými ambicemi pod vedením Alona Hasy, trenéra a ředitele SK Hradčany.  

„Dnešek je extrémně důležitý den. Stalo se něco úžasného pro Prahu a celou naši zemi, toto je jedna z nejmodernějších hal v Evropě a je na světové úrovni,“ prohlásil Karel Janeček.

Výstavbu haly osobně podpořil právě matematik a vizionář Karel Janeček, který sám v hale trénuje už několik let. Převážně zde ale cvičí děti a intenzivně trénuje kolem 70 závodníků. V Česku tak jde o jednu z mála gymnastických hal, která vznikla za poslední tři desetiletí a je aktuálně vůbec nejmodernější tělocvičnou u nás i jednou z nejmodernějších v Evropě. Gymnasté tohoto klubu přitom patří k nejlepším v republice – od malých žáčků až po mužskou reprezentaci.  

Celkem výstavba nově vybudované haly s názvem Odysea73 přišla na 96 milionů korun. Financována byla díky podpoře dvou dotací – od MŠMT ve výši 20 milionů korun a od Magistrátu hlavního města Prahy ve výši 15 milionů korun. Zbývající částku 61 milionů korun financoval SK Hradčany z vlastních zdrojů za podpory Karla Janečka. Stavební práce včetně rekonstrukce původní haly, která rovněž získala nové jméno – Harmoni21, trvaly pouhý rok. Moderní vybavení haly dodala na míru německá firma Spieth.