3D světla od Signify posouvají hranice udržitelného designu

Společnost Signify (Euronext: LIGHT) představí na největším světovém veletrhu designu Salone del Mobile novinky v řadě 3D tištěných udržitelných svítidel. Součástí její expozice je exkluzivní kolekce od průkopnické textilní návrhářky Aleksandry Gaca i oceňovaná kolekce Coastal Breeze, vyrobená výhradně z recyklovaných rybářských sítí.

Od 18. do 23. dubna se stane italský Milán centrem světového designu a inovací. Na Salone del Mobile představí Signify svá 3D tištěná udržitelná svítidla v rámci expozice Masterly – Dutch Design in Milano, kde se návštěvníci mohou mimo jiné těšit na impozantní světelnou instalaci ve tvaru stromu. Zvláštní pozornost si pak zaslouží zejména nové designové výrobky Aleksandry Gaca, které zaujmou výjimečnou texturou i povrchovou úpravou. Její inovativní tkané textilie spojují umění, design i architekturu, a dokonale doplňují metodu 3D tisku, používanou pro výrobu svítidel Philips MyCreation.

Jako textilní designérka jsem z technik 3D tisku od Signify opravdu nadšená. Umožňují mi snadno a rychle zakomponovat mnou navržené textury do běžných předmětů, které jsou dostupné každému,“ vysvětluje Aleksandra Gaca. „Silně podporuji také závazek společnosti k udržitelnosti. Myslím, že projekt MyCreation Coastal Breeze dokazuje, že díky spojení designu a inovací můžeme utvářet lepší a udržitelnější svět.“


Tři roviny udržitelnosti

Společnost Signify svými 3D technologiemi posouvá hranice udržitelného designu. Její produkty snižují emise i množství odpadu a přispívají cirkulární ekonomice. Všechna 3D tištěná svítidla tvoří minimálně z 55 % recyklované nebo biocirkulární materiály. Inovativní výrobní proces navíc snižuje počet komponentů až o 40 % a eliminuje také potřebu lepidla, což usnadňuje případnou demontáž a recyklaci jednotlivých dílů. Lehčí materiály současně produkují méně uhlíku, a protože se výrobky tisknou na zakázku, žádné neprodané zásoby nepřijdou nazmar.

Na veletrhu Salone del Mobile představí Signify také oceňovanou kolekci Coastal Breeze, vyrobenou 100% z recyklovaných rybářských sítí. Dokazuje tak, že i odpadní materiál lze proměnit v krásné a funkční bytové doplňky.

Philips MyCreation: punc udržitelného designu

Signify 3D technologie aktuálně patří mezi nejrychleji rostoucí segment, který přispívá společnosti k cíli zdvojnásobit své tržby z cirkulární ekonomiky na 32 % v roce 2025. Značka Philips MyCreation od letošního roku zastřešuje všechny 3D tištěné komerční i spotřebitelské kolekce. Mezi ty nyní patří Lightolier, Shaper Prentalux od Cooper Lighting Solutions a Philips Tailored Lighting, které spojuje kvalita, dokonalý design a udržitelnost.

Salone del Mobile každoročně navštíví více než 300 tisíc návštěvníků, kteří se mohou seznámit s tím nejlepším, co současný design nabízí. Stánek společnosti Signify lze najít v prvním patře v Sala Donzelli v pavilonu holandského designu v Palazzo dei Giuresconsulti.

You may also like...