4 Tenoři vydávají 18. září debutové album plné filmových a muzikálových melodií

Hudební projekt, který je v české pop-music naprosto mimořádný, to je vokální formace 4 Tenoři, kterou tvoří držitelé tří cen Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista opery pražského Národního divadla. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo jako 4 Tenoři poprvé společně zazpívali před třemi lety na koncertě Pocta muzikálům s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením Marcella Roty. Skladba To je ta chvíle měla ohromný úspěch, dvorní dirigent Andrei Bocelliho je pochválil, a tak se producent Janis Sidovský rozhodl v projektu pokračovat.

Na podzim 2018 kvarteto natočilo k písni Už z hor zní zvon videoklip, který měl brzy přes milion zhlédnutí na sociálních sítích. Druhé video Mně sílu dáš (You Raise Me Up) natočila muzikálová čtveřice v Tunisku a píseň se rychle stala hitem. Na základě nadšených ohlasů začali 4 Tenoři společně vystupovat a vyprodávat sály po celé České republice. Jejich aktuálně probíhající turné To je ta chvíle již čítá na čtyřicet koncertů, včetně oblíbených letních open air.

„Být součástí 4 Tenorů je pro mě nová zkušenost plná výzev, kdy ze starých osvědčených hitů vytváříme hity nové, a to rovnou ve čtyřhlase,“ uvedl Michal Bragagnolo a Pavel Vítek na něj navázal: „Se 4 Tenory si můžu zazpívat náročnější a barevnější repertoár než v běžné pop music. Kantilénové melodie mě baví, jsou mi blízké a ve více hlasech i zajímavě zní. Je to pro mě v mé více než třicetileté kariéře najednou nečekané zpestření. Navíc je s kluky legrace, máme podobný smysl pro humor, a to je při spolupráci velmi důležité…“  Jan Kříž na otázku, čím pro něj 4 Tenoři jsou, uvedl: „Znamenají pro mě v něčem novou zkušenost a nové dovednosti. Pěvecky nový přístup a možnost zazpívat si trochu jiný repertoár. Každou takovou odbočku od mé muzikálové profese beru jako obohacení. Doufám, že nás to bude spolu dlouho bavit.“ Marian Vojtko tato zamyšlení uzavírá: „Je to krásné zpestření umělecké činnosti, a hlavně nové možnosti prezentace. Jsem rád, že můžu být součástí tohoto výjimečného projektu.“

4 Tenoři potěší své příznivce exkluzivní kolekci písní Karla Svobody, Andrew Lloyd Webbera nebo Ennia Morriconeho, a navíc ve slavném duetu Krása se jejich podmanivý čtyřhlas propojí s hvězdnou Lucií Bílou. Vydavatelství Supraphon připravuje na 18. září 2020 jejich eponymní debutové album, které bude obsahovat tucet filmových a muzikálových evergreenů a vyjde na CD i v digitálních formátech.

Skladby na albu: 1. To je ta chvíle; 2. Prý, kdo s láskou usíná; 3. Sen kovbojů; 4. Krása (duet s Lucií Bílou); 5. Piccola E Fragile; 6. Jednoho dne se vrátíš; 7. Mně sílu dáš; 8. Jdi za štěstím; 9. Belle; 10. Otče náš; 11. Už z hor zní zvon; 12. Dny zázraků a přání

Multilink: https://lnk.to/4Tenorialbum

Aktuální koncerty 4 Tenorů:

16. září – Jihlava, Dům kultury; 
24. září – České Budějovice, KD Metropol; 
1. října – Litomyšl, Smetanova síň;
2. listopadu – Společenský dům Prostějov;
3. listopadu – Dům kultury Ostrava; 
4. listopadu – Zašová; 
12. listopadu – Dům kultury Ústí nad Labem;
8. prosince – SD Jilemnice; 
12. prosince – „Vánoční galakoncert“ – Forum Karlín Praha;
14. prosince – Hronov;
23. prosince – Klatovy 
27. ledna 2021  Brno – Besední dům Filharmonie

www.4tenori.cz

Foto: Tomáš Nosil

You may also like...