AAA AUTO poskytlo automobil pro pátrání po osobách a zavážení tekutin záchranářům

Být nápomocní v době nouzového stavu z důvodu pandemie COVID-19 je nutností, abychom se brzo všichni vrátili do běžného života, na který jsme byli zvyklí. Proto také AAA AUTO v posledních dnech podpořilo několik organizací, které zaváží ochranné pomůcky nebo nákupy potřebným skupinám po celé České republice. Nejnověji pomohlo zapůjčením automobilu Czech SAR Teamu, který pomáhá pátrat po pohřešovaných osobách a nyní také zaváží tekutiny složkám Integrovaného záchranného systému a nákupy seniorům.

„Je bohužel již zřejmé, že pandemie v následujících týdnech ještě ukáže svoji sílu a je tedy potřeba pomoci od nás všech. Zapůjčení automobilu Czech SAR Teamu pomůže nejen v době nouzového stavu se zavážením tekutin záchranným složkám a nákupů seniorů, ale také při hledání pohřešovaných osob v hůře dostupných terénech. Proto jsme také vybírali automobil s terénními vlastnostmi,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, která provozuje mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO. Síť největšího prodejce ojetých automobilů podpořila také moravské charity, Červený kříž a zaváží na 130 pražských lékáren ochrannými pomůckami.

„Musíme si pomáhat, a proto se nám dostalo další pomoci v této nelehké době. Zapůjčené vozidlo nám pomůže zajistit zásahovou a dobrovolnickou činnost nejen ve Středočeském kraji, ale také rozvoz nákupů pro seniory v období nouzového stavu. Vozidlo nám zvláště pomůže po té, co měl v minulém týdnu jeden z našich kolegů se svým vozidlem nehodu. Jeho vozidlo je, bohužel, natolik poškozeno, že nyní není použitelné na zásahovou ani jinou další činnost,“ uvedl Daniel Karták, jednatel Czech SAR Team z.s., nezávislého spolku typu SAR (Search and Rescue), jehož hlavní činností je pátrání po osobách, ať už pohřešovaných, nebo ztracených na území celé České republiky za pomocí čtyřkolek a další techniky. Spolek dále také podporuje složky Integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech typu povodní či lesních požárů, a také v době nouzového stavu zavážením tekutin záchranářům a nákupů seniorům. „AAA AUTO velice rychle zareagovalo na naši prosbu o zápůjčku vozidla a od oslovení do předání vozidla uběhlo pouze několik dní. Moc nám to pomůže,“ doplnil Karták.

You may also like...