AAA AUTO se začátkem podzimní sezony slavnostně otevřelo nové autocentrum v Krakově

Síť autocenter AAA AUTO otevřela v Krakově nové autocentrum s celkovou plochou 15 900 m2, které se po šesti letech přestěhovalo z již prostorově nedostačující lokality. AURES Holdings tak pokračuje v plánu expanze, který se v rámci skupiny týká zejména Polska. Celkem má skupina AURES Holdings, provozovatel sítě AAA AUTO a Mototechna, v Polsku 12 poboček a ve všech pěti zemích, kde působí, již přes šedesát zastoupení či servisních center. Napříč jednotlivými zeměmi nabízí celkem na 12 000 automobilů. Slavnostního otevření, které moderovala nejpopulárnější polská „automobilová rodina“ Joanna a Włodzimierz Zientarski, se zúčastnila i Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, která síť AAA AUTO v Polsku provozuje. Pásku slavnostně přestřihla i influencerka a tvář AAA AUTO v Polsku Natalia Tomczyk.

Nové autocentrum s plným servisem prodeje, výkupu a finančních služeb otevřelo AAA AUTO v Krakově v ulici Pasternik 69. Pobočka s celkovou plochou téměř 16 000 m2 postupně nabídne až 600 vozů, tedy pětinásobek toho, co na původní pobočce. Pro obsluhu zákazníků slouží přes 550 čtverečních metrů moderních kanceláří. Na svém původním místě byla pobočka již 6 let a přestávala vyhovovat neustále se zvyšující poptávce.

„Autocentrum se nyní po letech nachází v moderních prostorách jak pro klienty, tak pro pracovníky pobočky. Zvětšil se také prostor pro nabízené vozy, který dnes pojme 600 aut, tedy pětinásobek původní kapacity. Již dnes máme k dispozici přes 400 aut. I na této pobočce jsme připraveni nabídnout klientům možnost nákupu vozu na úvěr a pojištění, které jim zprostředkují proškolení specialisté,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO. Za celou dobu svého působení v Polsku od roku 2015 do konce srpna 2023 zde AAA AUTO prodalo již přes 105 tisíc aut.

Nejprodávanější automobily v AAA AUTO Krakov

1.

Opel Astra

2.

Škoda Octavia

3.

Ford Focus

4.

Renault Megane

5.

Opel Insignia

6.

Kia Sportage

7.

Škoda Fabia

8.

Toyota Yaris

9.

Nissan Qashqai

10.

Kia Ceed

Autocentrum AAA AUTO Krakov je určeno pro oblast krakovské aglomerace, ve které žije přes 1,5 milionu obyvatel. „Cílíme zejména na samotný Krakov s více než 800 tisíci obyvateli, na města jako Tarnów, Olkusz, Nowy Sącz či Kielce, ale i na celý zbytek Malopolského vojvodství. Postupně se v Krakově chceme dostat na 400 prodaných aut měsíčně. Péči o zákazníky a chod pobočky zajistí až 42 pracovníků,“ sdělila Karolína Topolová. Pobočka se nachází v lokalitě s přirozenou návštěvností u výpadovky na Katowice a dálnici A4.

Pobočka v Krakově je postavena v novém konceptu kanceláří s celkovou plochou 550 m2, které zákazníkům nabízejí vyšší komfort a příjemnější prostředí. Je také vybavena sekcí pro elektromobilitu s nabíjecí infrastrukturou. Pro mytí vozidel disponuje pobočka technologií Rebeka 01, která umožňuje recirkulační využití použité vody. Díky tomu dokáže až 80 % z použitých 180 litrů vody na umytí jednoho vozu využít znovu. Na střeše je instalována fotovoltaická elektrárna s výkonem 12 kWp, která přispívá k energetické úspornosti provozu.

V Malopolském vojvodství si stejně jako ve zbytku Polska pořizuje nejvíce zákazníků vozy značky Opel. Nejčastěji pak jde o model Astra. Většina zákazníků, tedy přes 73 %, volí benzínové vozy, zbylých 27 % pak dieselové. „Alternativní pohony zatím v tomto kraji zákazníci tolik nevyhledávají, přesto jsme od začátku roku zaznamenali zvýšený zájem a lze očekávat, že se v průběhu roku poptávka významně zvýší. Zatím ale jde stále jen o jednotky kusů,“ upozornila Topolová. Hitem letošního roku jsou v Krakově vozy typu hatchback, následované SUV a combi. 79 % zákazníků kupuje auta s manuální převodovkou a 21 % s automatickou. Nejoblíbenějšími barvami jsou černá (19 %), šedá (18 %) a bílá (16 %). Téměř dvě třetiny aut prodaných v letošním roce v Krakově mělo tempomat, 73,4 % zákazníků byli muži a 26,6 % ženy.

You may also like...