Adventní čas v Manifestu

Předvánoční sezóna je tu a Manifesto Market své hosty zahřeje i v chladnějším počasí. Návštěvníci mohou odložit kabáty a vklouznout do krytého, vytápěného a vyzdobeného zimního marketu. Manifesto naplnila vůně sezónních surovin, menu se pyšní novou nabídkou nápojů a jídel na zahřátí a u brány se točí kolotoč.

Pražský Smíchov tak má kouzelný prostor pro setkávání rodin a přátel a společné nasávání sváteční atmosféry. “Winter market je pro nás každoročním vrcholem a v tuto sezónu chceme nabídnout alternativu k tradičním vánočním trhům, kterými je Praha proslulá po celé Evropě. Naše letošní pojetí je kosmopolitnější a více než na výzdobu se zaměřuje na mezilidské interakce, navození chvil, na jaké budeme vzpomínat, a na zajímavé chutě. Návštěvníky zahřejeme zvenku i zevnitř,” říká zakladatel Manifesta Martin Barry.

Sezónní oslavy

Vyhřívaný Market vítá návštěvníky také s dekami, aby se během kulturních akcí hosté zahřáli. Manifesto pokračuje v poskytování pozitivních zážitků a s blížícím se koncem roku připravuje akce pro všechny věkové kategorie. Hosté se mohou pokochat svátečními světly při zahájení proměny Manifesta v plnohodnotný zimní market 26. listopadu. Tato celodenní oslava je nabitá aktivitami: vánočním programem pro děti, vystoupením na klavír a saxofon a také DJ setem. Pro dobrou náladu zakončí Stand up comedy večer, v anglickém tradičním stylu, svým posledním představením 29. listopadu. Hosté si mohou zakoupit vstupenky v předprodeji nebo na místě a zažít večer plný jídla, pití a smíchu. Pro dokonalý zážitek z útulného filmového večera se v rámci Silent EAT IN Kino koná ještě pět projekcí, které můžete sledovat se sluchátky na uších před velkým plátnem a se sklenkou něčeho dobrého. Mezi “english friendly” filmy nechybí No Reservations 30. listopadu, Love Actually 7. prosince, Pelíšky 13. prosince, Crazy Stupid Love 19. prosince a na začátek nového roku je připraven film A Star is Born 4. ledna.

Na úvod posledního měsíce v roce si návštěvníci mohou užít perfektní nedělní odpoledne pro celou rodinu v tematickém Mikulášském brunch & beats s živou hudbou a animátory v kostýmech, se kterými se děti mohou setkat a zatančit si. Celá rodina si při tom může dopřát jízdu na kolotoči, přičemž děti se mohou projet na jednom z velkých koní a dospělí klidně u barového stolu s oblíbeným horkým drinkem v ruce. Po celou dobu mohou návštěvníci poslouchat líbezné melodie z klavíru umístěném v srdci Marketu nebo se dokonce podělit o své vlastní hudební schopnosti.


Mezinárodní vánoční svátky

Žádná akce se neobejde bez kvalitního jídla. Restaurace nabízejí nepřehlédnutelné mezinárodní pochoutky – od jemných po pikantní – a to vše na jednom místě. Na své si přijdou všichni, milovníci masa i vegani se mohou sejít u pokrmů ze sezónních surovin a dopřát si tak dokonalé mezinárodní sváteční jídlo.

Restaurace YAYA’s Meat & Seafood nabízí ikonickou vrstvenou musaku. Hoxton Burgers představují vánoční hovězí burger v brioškové housce se sýrem raclette, uzenou slaninou, brusinkovým džemem a rukolou. Taiko Ramen Bar nabízí nadýchané japonské takoyaki plněné chobotnicí a Naan & Curry pokračuje v nabídce nepřekonatelného jehněčího vindaloo, butter chicken nebo kathi rolls.

NAPOKĒ zůstává svěží a přidává polévku tom kha s kuřetem, krevetami nebo shiitake houbami. Pro ty, kteří zůstanou doma, má Dirty Dog Southern Smokehouse exkluzivní menu pouze na objednávku, které nabízí domácí rajčatovou polévku se sýrovými krutony a křupavý smažený country steak se šťouchanými brambory.

Teplé drinky pro chladné dny

SOOT bar je tu, aby hosty zahřál. Milovníci Vánoc si mohou vybrat ze dvou druhů oblíbeného svařeného vína, a to s příchutí čokoládových sušenek nebo kořeněný. Hosté si mohou dát svůj oblíbený koktejl s novými obměnami, například sladkokyselý koktejl na bázi tequily Sage Paloma a mezcalový Smoky Paloma nebo ginový Gaia Ma se zázvorovou limonádou, marakujovým oleo-sacharem a pěnou z aquafaby. Novým pojetím italské zimní klasiky je shooter Bombardino z rumu, likéru bombardino a sušenkového krému.

Z nealkoholických nápojů je v nabídce horký šípkový čaj z místních zdrojů, který je bohatý na vitamín C. Další horkou nabídkou je mocktail Mulberry Silk s nealkoholickým ginem, jablečným shrubem, kořeněnou vodou a mandlovým sirupem. Studenými nealkoholickými nápoji jsou hrušková limonáda z hruškového šerbetu a perlivé vody nebo kořeněná kombucha v kombinaci s kardamomem a kordialem z granátového jablka.

Otevírací doba: Manifesto Anděl  Po – Ne: 11 – 22.
Facebook @manifestomarket.prague Instagram @manifestomarket.prague

You may also like...