Aero a VIKI – Defence Innovation Research Institute budou spolupracovat v oblasti výzkumu a vývoje

Společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a VIKI – Defence Innovation Research Institute Nonprofit Ltd. podepsaly prohlášení o záměru spolupráce (Letter of Interest). Cílem je společný výzkum, vývoj a podpůrné programy vzdělávání. Dohoda se zaměřuje též na testování, výcvik a údržbu podporovanou řešeními virtuální a rozšířené reality, vývoj programů dodávek komponentů a nových leteckých produktů a služeb. 

Dohoda byla uzavřena na tři roky s možností prodloužení. Na základě pravidelných setkání, seminářů, pilotních projektů a dalších aktivit budou obě strany upravovat a navrhovat činnosti, které povedou k naplňování dohodnutých cílů. Předmětem spolupráce je například vývoj vizualizace (rozšířená realita XR, virtuální realita VR, kokpit atd.), digitálního designu (digitální dvojče, umělá inteligence atd.) či bezpilotních letounů.

Defence Innovation Research Institute (Výzkumný ústav pro obranné inovace) se zaměřuje na identifikování a podporu vývoje technologií dvojího užití, tj. technologií, které lze využít jak pro civilní, tak pro vojenské účely. 

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. 

You may also like...