AFI Europe zavádí do kanceláří unikátní systém eliminující vzdušné viry s 99,8% účinností proti SARS-COV-2

Developerská společnost AFI Europe, která na poli kancelářských nemovitostí dosud realizovala tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park, AFI Karlín, AFI Vokovice a AFI City 1, se rozhodla pro zásadní krok v boji proti pandemii koronaviru a v ochraně svých nájemců. Do společných prostor svých kancelářských objektů nově instaluje unikátní systém společnosti Global Plasma Solutions (dále jen GPS), jejíž patentovaná technologie fungující na bázi bipolární plazmové ionizace účinně eliminuje bakterie a viry ve vnitřních prostorách budov včetně výtahů. U SARS-COV-2 testy prokázaly dokonce 99,8% účinnost. Totožný systém již v zahraničí využívá např. Bílý dům – sídlo amerických prezidentů ve Washingtonu, Harvardská univerzita anebo společnost Google.

„Pandemie covidu-19 výrazně ovlivnila nejen fungování celé společnosti, ale změnila také obvyklý rytmus v kancelářských centrech. Dříve vyhledávaný benefit v podobě práce na home office se po téměř roce nepřetržitého využívání stal tak trochu danajským darem. Většina zaměstnanců se potýká s nastolením rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, postrádá sociální interakci i možnost osobní spolupráce s kolegy. Firmy se obávají, že právě dlouhodobý nedostatek vzájemného setkávání a předávání znalostí a zkušeností by mohla negativně ovlivnit jejich úspěšnost na trhu,“ komentuje Doron Klein, ředitel společnosti AFI Europe pro Českou republiku, a dodává: „Vzhledem k současné situaci, která se dlouhodobě nelepší, jsme se rozhodli aktivně a radikálně přistoupit k celému problému a naše nájemce, jejich zaměstnance i partnery podpořit tímto efektivním řešením. Osobně věřím, že přispěje k bezpečnému návratu zaměstnanců zpět do kanceláří, stejně jako k jejich lepší fyzické i psychické pohodě.“

Technologie NPBI (Needle Point Bi-Polar Ionization) představuje nepřetržitou ochranu vzduchu a povrchů proti virům, bakteriím, prachu i pachům, kterou lze okamžitě nainstalovat do stávajícího klimatizačního systému. Technologie produkuje do proudu vzduchu vháněného do vnitřních prostor z klimatizační jednotky kladné a záporné ionty, které se váží na patogeny a plyny. Ty poté okrádají o život udržující vodík a tím je zabíjejí. To vše, aniž by vznikala nadprodukce škodlivého ozónu. Systém americké společnosti GPS, s více než 11 lety zkušeností na trhu a 300 tisíci realizacemi po celém světě, je přátelský k životnímu prostředí a certifikovaný pro bezpečné použití v komerčních i obytných prostorách. Typicky se využívá na letištích, v nemocnicích, ale i v některých školách a hotelech. Postupně jej zavádějí i progresivní firmy jako Google, Siemens apod. AFI Europe je vůbec první společností, která instaluje tento systém v České republice.

Pro více informací navštivte: https://youtu.be/NOmaJP9c8vo.

You may also like...