Albert zprovoznil v Nových Butovicích bezobalovou stěnu Miwa s 24 produkty

Český řetězec Albert zprovoznil ve svých obchodech již třetí bezobalovou stěnu, která umožňuje ekologické nakupování bez zbytečných jednorázových obalů. Po pražském Chodově a ostravské Nové Karolině jde tentokrát o hypermarket v OC Galerie Butovice v Nových Butovicích v Praze 5. Stejně jako v předchozích dvou případech zde Albert využívá řešení české firmy Miwa založené na opakovaně použitelných standardizovaných kapslích – kolujících mezi obchody, servisním centrem a výrobci – a na maximálním využití chytrých dat.

„V Nových Butovicích jsou pro zákazníky k dispozici dva moduly Miwa celkem s 24 produkty, z nichž část je v bio kvalitě. Nabízený sortiment vychází z položek, které se dobře prodávají v našich bezobalových stěnách na pražském Chodově či v Ostravě. K nejoblíbenějším produktům patří momentálně ořechy, luštěniny a semínka,“ říká výkonný ředitel společnosti Miwa Mirek Lizec.

„Albert je v Česku momentálně naším největším partnerem, jde o jednoho z hlavních průkopníků bezobalového nakupování mezi zdejšími řetězci. Zároveň spolupracujeme i s holandskými obchody téhož řetězce,“ dodal Mirek Lizec.

V Nových Butovicích si zákazníci mohou ekologicky nakoupit například rýži, kuskus, různé druhy semínek a vloček, ořechy, mandle, müsli nebo základ pro ovesnou či pohankovou kaši. Vybraný produkt si zákazníci odsypou v libovolném množství do opakovaně použitelných chytrých nádob s čipem dodávaných také Miwou. Tato nádoba je zálohovaná na 30 Kč a zákazníci ji mohou kdykoliv vrátit na informacích hypermarketu a obdržet zaplacenou zálohu zpět. Každé použití této nádoby šetří až 30 gramů obalového odpadu. Případně si mohou nakupující nasypat produkt i do vlastní donesené nádoby nebo použít připravený papírový sáček.

Česká společnost Miwa kromě zmíněné skupiny Ahold Delhaize, kam spadají řetězce Albert, zahájila v nedávné době spolupráci například s řetězcem Aldi v Británii nebo s portugalským řetězcem Continente a jedná i s dalšími významnými jmény evropského maloobchodu.

MIWA je česká společnost, aktivní na trhu od roku 2016, která vyvinula řešení umožňující bezodpadové nákupy díky systému znovupoužitelných obalů. Její řešení je založené na kapslích vybavených chytrou technologií a odpovídá logistickým i hygienickým požadavkům současných obchodních řetězců a velkých výrobců. 

You may also like...