Aneta Langerová: Vinylové desky mám moc ráda, k poslechu si vždy udělám siestu

Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček Aneta Langerová dorazila do studia Frekvence 1, aby živě do éteru zahrála skladby Marie, Svatá Kordula, Voda živá a Jak krásné je být milován. V rozhovoru prozradila, jaké má nejraději vánoční cukroví, na jaký dárek se letos nejvíce těší, i proč má tak moc ráda vinylové desky. Dalšími hosty vánočních Music Studií Live Frekvence 1 budou Xindl X, Marta a Petr Jandovi nebo No Name.

Na úvod si Aneta Langerová vybrala baladu o pospolitosti Marii, protože se podle ní skvěle hodí do předvánočního času. Následně v rozhovoru na sebe například prozradila, že jejím nejoblíbenějším cukrovím je klasické linecké. Letos jsou pro ni nejkrásnějším dárkem koncerty, které ji čekají ještě do konce roku. Zpěvačka je zrovna uprostřed koncertního turné k poslednímu albu Dvě slunce, které mimo jiné vyšlo i na vinylu. „Vinylové desky mám strašně ráda. Mám doma gramofon, protože člověk si k tomu sedne, udělá si siestu a čas k poslechu,“ vysvětlila Aneta Langerová. Nicméně na CD úplně nezanevřela a bude pokračovat v jejich vydávání. Velkou výhodou vinylových desek jsou rovněž obaly, díky velikosti na nich skvěle vynikají fotky. Na obalu alba Dvě slunce jsou fotky Herberta Slavíčka. Navíc majitelé vinylové desky najdou uvnitř jako bonus spoustu nálepek a pohlednic, zdůraznila zpěvačka. Jako ochutnávku z této desky zazpívala skladbu Jak krásné je být milován.

Koncem listopadu Aneta Langerová oslavila narozeniny, moderátoři Lubka Ponížilová a Míra Michálek jí jednak k nim dodatečně popřáli, ale také je zajímalo, jak je oslavila a co jí udělalo největší radost. „Oslava byla koncertní, hráli jsme v Bratislavě v divadle, kde jsme měli samostatný koncert s kapelou a smyčcovým triem,“ odpověděla zpěvačka. A nebylo to poprvé, protože narozeniny často tráví vystupováním v zahraničí. Ještě prozradila zvědavým moderátorům: „Velkou radost mi udělalo, když mi celá kapela zazpívala k narozeninám, protože mě překvapila v šatně. Oni nádherně zpívají, taky jsme na tom docela dlouho pracovali během covidu, když jsme měli tu možnost. Během koncertu hodně zaznívá jejich sborový zpěv. Miluji, když zpívají.“ 

Roli herečky si vyzkoušela zatím jedenkrát, všem ale doporučuje, pokud se jim naskytne příležitost, tak ji určitě využít. „Strašně pěkný je vidět, jaký je v tom rozdíl, stát na pódiu a jevišti sám za sebe, nebo za někoho jiného,“ odůvodnila Aneta Langerová. V celovečerním filmu 8 hlav šílenství ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové. Zavzpomínala, jak ji role během natáčení naprosto pohltila, proto na ostatních hercích velmi obdivuje umění vystoupit z role a žít svůj normální život. Ona se z role těžko dostávala, jak přiznala, navíc její hrdinka měla velmi pohnutý osud. 

Jako další skladbu si vybrala velmi žádanou písničku Svatá Kordula a na rozloučenou pak Vodu živou, která nesmí chybět na žádném koncertu, tedy ani na tom na Frekvenci 1.

V adventním čase připravuje Frekvence 1 pro posluchače speciální vánoční Music Studia Live, ve kterých interpreti živě zahrají přímo do éteru songy včetně vánočních. V rozhovorech se budou bavit i o tom, jak slavní tráví svátky. Music Studia Live Frekvence 1 začínají vždy v 8 hodin. Ve středu 7. prosince bude hostem písničkář Xindl X, 14. prosince budou hned dva hvězdní hosté – zpěvačka Marta Jandová spolu s tátou Petrem Jandou a 21. prosince slovenská kapela No Name.

 Videa na YouTube:

Marie: https://youtu.be/FfGYl1MQJeo
Svatá Kordula: https://youtu.be/TiCiIDCh5kk
Jak krásné je být milován: https://youtu.be/WDU3_ZNCeAE
Voda živá: https://youtu.be/oM_1MH1Bmyw

You may also like...