Archina s.r.o. slavila 30 let své existence a vyhlásila vítěze 7.ročníku soutěže INSPIRELI AWARDS

Architektonická a projekční společnost ARCHINA Design s.r.o. oslavila 30 let své existence galakoncertem v prostorách Obecního domu za účasti takových hvězd jako je Helena Vondráčková  a Felix Slováček.

Zakladatelem společnosti je architekt Ing. arch. Ivo Nahálka. Firma Archina Desing s.r.o je autorem 40 projektů na výstavbu hotelů a 30 dalších staveb. Za 30 let existence vzniklo ve firmě více než 100 projektů v rámci Evropy a Saúdské Arábie.

V rámci Slavnostního večera ve Smetanově síni Obecního domu za doprovodu BID BANDU Felixe Slováčka vystoupili kromě Heleny Vondráčkové také  Jaroslav Svěcený, Martin Chodúr, Dušan Růžička,  Felix Slováček Jr., Lubomír Brabec, Ladislav Horák a  Karolína Fišerová. Celým večerem provázeli Monika Trávníčková a Karel Voříšek.

V areálu Obecního domu byla také pro návštěvníky připravena expozice keramického tisku na sklo od výtvarnice Markéty Meduna Kočkové z Aglaia Design a firma Frajt Image Glass.

Součástí galavečera bylo i  odhalení a předání poháru vítězům  7. ročníku největší světové studentské soutěže INSPIRELI AWARDS – největší světová studentská soutěž založená Václavem Havlem, Bořkem Šípkem a Karlem Smejkalem. Soutěž propojuje mladé, nadané studenty a architekty ze 150 zemí celého světa.

Vítězi soutěže se stali:
Architektura – Matvey Negoda
Interier – Behrooz  Nakhaei
Urbamismus – Růžena Mašková, Jakub Tomašík, Adam Rössler

Společnost Archina s.r.o  podporuje nejen soutěž INSPIRELI AWARDS, ale i Nadační fond Šťastná hvězda a Nadaci BJP Foundation. Oběma nadacím věnovala společnost  v rámci  po 30 000 Kč.

Za nadační fond  Šťastná hvězda předala patronka fondu  Monika Trávníčková šek v hodnotě 30 000,-  Honzovi Plevovi, který při  vážném úrazu přišel o obě části končetin. „Jsem velice ráda, že můžeme Honzovi v rámci nadace pomoci tímto darem překonat těžké poúrazové období“, prohlásila patronka NF Monika Trávníčková.

Foto: se svolením produkce
Produkce: Monika Trávníčková

You may also like...