Aréna v Holešovicích nese nový název: Sportovní hala FORTUNA

Sportovní hala v pražských Holešovicích je jedním z kultovních míst českého sportu i kultury. Aréna dokončená v roce 1962 dala nový domov českému hokeji, který se do ní „přestěhoval“ z legendární Štvanice, v dobách své největší slávy hostila nejenom hokejové šampionáty, ale také mistrovství v krasobruslení, házené nebo volejbalu. Z nespočtu koncertů stojí za připomenutí třeba vystoupení Johnnyho Cashe v roce 1978. V porevoluční době hala nesla hned několik názvů. Sázková kancelář Fortuna v rámci svého partnerství s HC Sparta Praha s potěšením přivítala možnost dát místu, kde sváděli nezapomenutelné bitvy hráči jako Jan „Gusta“ Havel, Jiří Hrdina, Jiří Holeček či Jaroslav Hlinka nové jméno. Rozhodla se přitom ctít tradici, v Holešovicích od začátku května nestojí Aréna, ale Sportovní hala FORTUNA. 

Možnost pojmenování haly i termín 1.května 2022 vychází již z kontraktu, který Fortuna s HC Sparta Praha podepsala před sezonou 2021/2022. Podobně jako v případě sponzoringu samotného klubu se jedná o dlouhodobou spolupráci, jejíž detaily po domluvě obou stran nebudou zveřejněny.

„Fortuna je tradiční česká značka s více než třicetiletou historií. V době, kdy jako první sázková kancelář u nás přijímala první tikety, se na zápasy nároďáku chodilo do Sportovní haly. Dnes je místo nejenom základnou Sparty, ale tak jako před lety i prostorem, kde probíhají významné kulturní a společenské akce. Při úvahách nad novým názvem tohoto jedinečného prostoru proto poměrně jednoznačně převládl názor, že než lidem nabídnout další z mnoha arén, bude lepší, když jim vrátíme starou dobrou Sportovní halu,“ uvedl Ondřej Šnaidauf, manažer sponzoringu sázkové kanceláře Fortuna. 

V nadcházejících týdnech budou v Holešovicích koncertovat Dream Theater, Korn nebo Foreigner. Kompletní přehled akcí od nynějška přináší nový web www.sportovnihalafortuna.cz, a to včetně nákupu samotných vstupenek. Vyvěšení nového názvu na samotné hale je pak plánováno v letních měsících.

You may also like...