Astrologova neděle 10.1.2021 – Důležité věci, které jsou před námi

Saturn v konjunkci s Merkurem ve Vodnáři hovoří jasnou řečí. Chtějí mluvit silně, konkrétně a přiléhavě. Jdou k jádru věci a neumějí dělat nic zbytečně. Představy se naplňují. Ovšem ne tak, jak bychom chtěli, ale tak, jak je jim dáno. Dostavují se i překvapení. I když jsou to stejně často fakta a události, kt. se daly očekávat z logiky věcí. Je šance vybavit vše důležité. Je příležitost pohovořit o plánech. Máloco jde zamaskovat a tak někdy nevíme v přímé řeči, kam s očima. Dostavují se okamžiky naplněné osvobozující upřímností, děje se tak i za cenu nepříjemných situací. V každém případě platí, že dnešní události umění běžící procesy velmi daleko posunout.

Venuše v trigonu s Marsem. Pravda, Venuše už z tohoto aspektu vybíhá a tak to důležité proběhlo už v sobotu nebo v nedělním ránu. Tento aspekt pomáhá všem, kteří potřebují něco uskutečnit, vytvořit, zrealizovat. Lhostejno v jaké podobě a formě. Trigon podporuje i mužskoženské vztahy, dodává totiž pocity jistoty a chuť se jednoznačněji projevit.

Jednoznačný je ve své velkomyslnosti osud a tak je možné, že se během dne dostaví nenápadná nabídka nebo možnost. Jimi nám osud dává šanci se na své životní cestě posunout dál, vyřešit nějakou situaci, zredukovat problémy, projevit se jednoznačně. Také lze dodělat resty, vyslovit podporu, zařídit něco důležitého.

Aspekty mluví i o blbé náladě a bezvýchodnosti v okamžicích, ve kterých se podíváme dál než z okna. Nic není jisté a všechno se přitom mění. Jupiter ve Vodnáři nastupuje do kvadratury s Uranem v Býku. Aspekt jako vymyšlený pro pesimisty, jimž dává najevo bezvýchodnosti jejich procesů. Optimistům a těm, co mají dost kuráže dává aspekt na vybranou. Buď naše události a procesy poběží dál tak jako doteď bez nějaké větší naděje na změnu. Nebo provedeme něco nesystémového, nečekaného, zkrátka něco, čeho se tak trochu bojíme. Akcí kupodivu hodně získáme, zjistíme to ale až časem.

Dnešní aspekty nejsou ani ostré, ani přesné. Dávají dost prostoru tvořivosti a nespěchají na nás. Ale i tak jsou prostě před námi věci, jež udělat musíme už kvůli sobě.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...