Astrologova neděle 14.2.2021 – Nikdo není daleko

S Lunou v Rybách se dnešek hodí spíš než pro nové záležitosti k dokončování a uzavírání. Třeba i proto, abychom si udělali přehled. Až do pozdního odpoledne, kdy vejde Luna do Berana, se toho moc nového nestane, osud bude recyklovat stávající témata a my přežvykovat to, co se doposud stalo.

Novinky dorazí na konci odpoledne s beraní Lunou. Doposud nakupené úmysly a záměry se velmi rychle zhmotní. Beran je v realizaci dobrý, výkonný, byť nevydrží dlouho, není maratóncem. A tak se večer s Lunou v Beranu může jevit jako ohňostroj počinů a spontánních akcí. Zejména tam, kde tlak na uskutečnění byl už velmi velký. A protože beraní Luna je technicky v příznivém sextilu s planetami ve Vodnáři, mohou se rozhýbat i nějaké na chvíli zastavené, zapomenuté a zamrzlé záměry. Prostě jsme se na víkend zasnili a dořešili, abychom mohli jít dál, řekneme si.

Merkur se na své retrográdní cestě schází i s Jupiterem (takhle šel naproti Slunci i Venuši, na Saturn už nedosáhne, dřív než na jeho pozici dorazí, otočí se dopředu 21/2). Schůzka obou intelektuálně naladěných planet může přinést mnoho řečí, myšlenek i slov. Také bude čas pro to, abychom zrevidovali vlastní pohledy na důležité i osobní záležitosti. Je doba k tomu, abychom se zachovali čestně i spravedlivě, velkoryse i s nadhledem řešili problémy. Retro Merkur přichází vždy a rád se vzpomínkami a cosi hledá. Ve Vodnáři jsou to nápady, vize, postoje k různým možnostem. Hledá se správný přístup. Opravuje se to, co se zpackalo. Docela smířlivý postoj, přijde mi. Možná že Merkur šeptá Jupiteru, Všichni jsme bratři, všichni jsme lidi, všichni jsme neomylní. A Jupiter nejspíš chápe. Má to v povaze.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...