Astrologova neděle 16.10.2022 – Pocity, zážitky a smír

Venuše ve Vahách stíhá Slunce. A tak věříme, že bude dobře. Obě planety spolu v několikaminutovém orbisu putují Vahami a konjunkci čekejme ale až ve Štíru na zatmění Slunce (25.10.). Zřejmě tedy pro své štěstí budeme muset leccos vykonat.

Zásadní aspekty tak dneska nebudou. Na nebi se objeví Luna v Raku a obrátí naši pozornost do nitra. Podíváme se na zoubek vlastním i cizím myšlenkám, dojmům, pocitům a emocím. Luna bude v kvadratuře s Merkurem ve Vahách a tak nás bude velmi zajímat, co smýšlejí ostatní. I jejich intimní témata pro nás mohou být důležitá. Lehce se budeme domnívat, že stabilita vztahů, doho, ale i úkolů a projektů stojí na tom, jaké má kdo pohledy na svět a názory. Budeme tedy cenzurovat i ty vlastní. Je pravděpodobné, že kvadrát Merkur – Luna nás donutí k osobním zpovědím, výpovědím, sdílení a vyjádření.

Na tapetě budou i rodinné vztahy. Právě tedy se projeví ona intimita ve smýšlení a sdílení včetně emočních konfliktů.

Příznivý bude jistě trigon Slunce ve Vahách s Marsem v Blížencích. I když … Mars je dost pomalý a tak jindy příznivý aspekt může v řadě případů kulhat na jednu nohu. Ano, najdeme podporu, ale budeme se muset snažit. Objeví se spolupráce, ale bude stát energii k přemlouvání. S takto pomalým Marsem budeme na druhou stranu hledat porozumění pro vlastní slabosti. Procesy, které dnes začnou tak budou založeny na terapeutickém působení, z důvodů účasti a angažovanosti a budou stát zúčastněné v budoucnu dosti sil. Obecně nás zmíněný aspekt vede do ringu a doporučuje jednat na rovinu a nabízí odměnou uspokojení a smír.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...