Astrologova neděle 16.6.2024 – Merkur, Venuše a Lilith

Dnešní události popisují dobře dva nejdůležitější aspekty, kvadratura Venuše a Lilith a konjunkce Merkuru s Venuší.

První aspekt přichází s komplikacemi. Neznáme svoji hodnotu, zjišťujeme na základě prožitých událostí, co nám stojí za to a co nikoliv. Máme tendence brát příliš zodpovědnosti a příliš si vytýkat, hodnotit, posuzovat. Možná se stačí jen podívat a víme, na čem jsme a vidíme, co žijeme. Tak si dnes moc neužijeme (ono ani to počasí zatím za moc nestojí a to se blíží léto), budeme se kontrolovat a pojedeme tak na 75 procent.

Druhý z aspektů je zajímavější. Blíží se další z vrcholů sezóny, konjunkce Merkuru s Venuší. Přesný bude až v pondělí, to se obě planety sejdou až v Raku. Proto se dnes setkáme s urychlením situací, s překvapivým střídáním událostí. Celé to divadlo je tu také kvůli tomu, abychom se zamysleli, co nás zajímá, čemu a komu věnujeme pozornost a zda za to ty osoby, objekty, situace, procesy a zájmy stojí. Měli bychom si tak umět vyhodnotit situace a podniknout příslušné kroky. Konstelace jsou vhodné pro zahájení činností, projektů, pro domluvy, pro seznámení a fakty, ale i emocemi.

Všímejme si i Neptunu. Na konci Ryb vypadá jako by se brzy přemístil do Berana. Ale on to neudělá! Ještě ne letos. Dostane se až na polovinu 30. stupně (na 55. minutu), to se stane 3. července. To bude stacionární, následně se otočí a bude Rybami couvat. Jsme tak v době, kdy Neptun poctivě vymetá poslední stupeň posledního znamení. Setkáváme se tak na společné i osobní rovině s řadou pochyb a nejasností, máme mnoho hypotéz i antihypotéz. Rozum velí, pokud si nejsme něčím jisti, počkeme si, až jistotu získáme (leccos se z tohoto ranku může objevit po 3.7.) a do té dob věc zkoumejme. Vyvarujeme se tak špatných rozhodnutí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...