Astrologova neděle 16.8.2020 – Slunce a Mars v trigonu

V současnosti ani tak není důležité, co děláme a čím se zabýváme, jako to na co myslíme a jak myslíme. Na malý moment vítězí myšlenky nad skutky a duch nad hmotou a je to znát. Myšlenkové obraty a zaostření na to podstatné je hlavním tématem.

Uranská otočka zvýrazňuje disproporce a konflikty v našich životech. Zejména rozdíly mezi přáními a skutečností a mezi tím, co probíhá a jak toto přijímáme. Uran bude retrográdní ještě 5 měsíců, po tu dobu si budeme to, čím aktuálně žijeme, pomalu zpracovávat. Nebude se nám už tolik chtít přijímat nové záležitosti, vystačíme si s tím, co jsme přijali v první půlce roku.
Také jsme stavěni před nové skutečnosti a nová témata. Tedy ne tak nová jako staronová, oblečená v novém hávu. Nejspíš se po nás chce jiná a nová reakce. Ty staré a okoukané přece nefungovaly.

Pomalý Mars v Beranu je konečně dohnán Sluncem ve Lvu. Za normálních okolností by tento jejich aspekt představoval nesmírné ulehčení všech aktivit a procesů a usnadnění, nacházení řešení a spolupráci. Letos je to jinak. Mars je velmi pomalý a na záda mu dýchá Lilit. Platí vše, co bylo napsáno před chvílí, ale i něco navíc. Tentokrát můžeme trigon Mars/ Slunce vnímat jako aspekt poslední záchrany, jako možnost vyjít z komplikací, jako šanci nechat se vyvést z Tartaru. Po včerejším uvolnění s konjunkcí Venuše a Luny v Raku, kdy jsme si mohli hodně věcí rozmyslet a uvědomit si, dnes jednáme konkrétně, vědomě a prakticky. A zjišťujeme, že nikdo není daleko a žádné řešení není neuskutečnitelné. Zdá se, že se najednou chce. A je fakt, že konkrétních výstupů a událostí se nejspíš dočkáme až v pondělí odpoledne s Merkurem v konjunkci se Sluncem.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...