Astrologova neděle 22.8.2021 – Dokonalost ve volnosti a volnost v dokonalosti

Druhý úplněk letos v tomto znamení. Ten první byl 24.7. na druhém stupni znamení. Tak vzpomínejme, co jsme dělali a čím žili. To, co se před měsícem začalo, nyní vrcholí. Na nás je postupné dokončení a vyjádření během následujících dnů. Úplněk bude po druhé odpoledne na 30. stupni Vodnáře, tedy jen půl stupně od konce znamení.
 
Tématy úplňku jsou svoboda a dokonalost. Máme tendenci ve vlastním životě i procesech okolo bořit pravidla, ať jsou jakákoli, třeba i užitečná. Pokud nejsou naše nebo pokud se na nich aktivně nepodílíme. Potřebujeme totiž cítit, že to, co děláme, děláme dobře a podle plánů, se kt. jsme srozuměni.
 
Dokonalost, respektive její pocit hledáme ve všemožných situacích. Snad víme, že dokonalí nebudeme, přesto se jako Ikaros chceme přiblížit. A musí to trochu pálit, abychom věděli. Dokonalost nenajdeme v sobě tam, kde nám nebyla dána. Můžeme ale objevit své dokonalé já a zlepšit své projevy všude tam, kde hledáme autenticitu. V dokonalém poznání sebe sama hledejme svobodu. A možná bychom ji neměli hledat, ale prostě hned žít!
 
Luna je v konjunkci s Jupiterem a tak je tady hodně představ, potřeb a plánů. Tím vším se proplétá touha tak jak jsme ji popsali výše, spěchající k dokonalému světu nebo aspoň tomu, jenž se této vizi blíží. Zjišťujeme, že v cestě nestojí vnější překážky, ale bariéry v nás, často navázané na různá rozhodnutí a všemožné volby. Pracujme s nimi a hledejme své místo na světě.
 
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...