Astrologova neděle 23.6.2024 – Nejednoznačnost

Včerejší úplněk v Kozorohu na druhém stupni přinesl do našich životů řadu drobných změn. Osa úplňku se totiž křižovala s opozicí Lilith s Neptunem. A tak se z nevyzpytatelných důvodů hroutily naše běžné životní programy a bylo nutno je přeplánovat. Ukázalo se, nakolik dovedeme respektovat změny a projevit sílu ducha. Do hry vstoupil i fakt, že Slunce i Luna se moc neposunuly vůči jejich postavení, které měly v okamžiku slunovratu.

Dnešek může být důležitý i prostřednictvím hrátek s uzly. Osa lunárních uzlů (Váhy – Beran) byla v sobotu v kvadratuře s Merkurem, odtud drobné nehody, vybočení, nedohody, nehody vedoucí často k hlubším důsledkům. Merkur z aspektu odchází, ale na osu nastupuje Mars, který k ní ale bude mít příznivější postoj, polosextil se severním a kvinkunx s jižním uzlem. Přesné aspekty budou v úterý po půlnoci.
Mars v aspektech na lunární uzly nám pomůže se vyvléknout ze složitých situací a s naším aktivním přispěním nás nasměruje správným směrem. Je ale nutné předtím vědět, kudy zabrat a tedy definovat problémy a odhadnout, co je třeba dělat.

Zdá se, že se nudit nebudeme. Neděle pro mnoho z nás může být jakousi mezistanicí mezi komplikovaným pátkem i sobotou na jedné straně a pondělím na straně druhé, kdy budeme mít o něco jasněji.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...