Astrologova neděle 24.1.2021 – Možná, že v tuhle chvíli

Možná právě v téhle chvíli spěcháte na důležité setkání a chřípí se vám chvěje, možná v tuhle chvíli nadšeně črtáte do vzduchu jeho zámky. Možná v téhle chvíli jste sami o samotě a přemýšlíte o světě a budoucnosti, možná v tuhle chvíli jste obklopeni partou veselých lidí a užíváte si společně kvalitu času. Možná v tuhle chvíli bojujete s nesmysly, které na vás útočí z vnějšího světa, možná v tuhle chvíli sedáte na koně a vyrážíte do boje za vlastní ideály. Možná se rozhodujete o svatbě, možná o úniku z nevhodného prostředí a možná se prostě jen bavíte nad knihou, nad počítačem, nad těmihle řádky.

Čas běží, život letí a obojí nelze zastavit. Asi nejlépe toto pochopil Vodnář, tedy princip Vodnáře v nás. V tomto čase jdeme za vlastními ideály a nechceme vidět omezení. Ba co víc, běda jim! Na druhou stranu právě v těchto časech se můžeme cítit dost na dně ve chvílích, ve kt. nevidíme slunce a světlo a budoucnost. I tohle je čas Vodnáře.

Aktuálně se schází Slunce se Saturnem, naše ego s časem, aby vymysleli, co se bude dít dál. Je tu odvaha jít novými nevyšlapanými cestami, je tu odvaha bořit dosavadní pravidla, je tu touha být sebou samými. Je tu ale i pocit sounáležitosti s blízkými, se společností, do níž chceme i nechceme patřit. A tak si dneska tak trochu nebo i tak hodně ujasňujeme svůj vztah k času a úkolům, které cítíme na hřbetě. Pokud je vidíme jako stupínek na cestě dál a výš za svými ideály, je to dobrá věc. Když je vnímáme jako zátěž a když je neumíme odhodit, je potřeba se zamyslet. Kvůli komu a čemu jdeme jinou cestou než tou, kterou si vybrala naše nesmrtelná duše? Jsou tu dny, v nichž své směřování můžeme změnit.

Je tu totiž blíženecká Luna, již podporuje Slunce, Saturn, Jupiter a Merkur ve Vodnáři. Ano, vzduch je nasycen bublinkami nejen šampaňského a některé kroky, dlouho připravované a dlouho promýšlené se zdají být snadné. Pomáhá i nadšení do nového, úprk od starého, naštvanost a síla ideálů. Malá revoluce je na cestě…

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...