Astrologova neděle 25.2.2024 – Po úplňku

Záležitosti úplňku postupně doznívají. Slábne i kvadratur mezi Venuší a Jupiterem. Ta nám včera nepřinesla zpravidla nic dobrého, hlavně to byly konflikty způsobené nevyjasněnými vzájemnými postoji, závazky a uplatňovanými pravidly. Nepříjemnosti ale dodaly motivace pro tolik potřebné změny. Neprovedeme je tak na základě odvahy, ale potlakem nutností.

Tlaky (klidně i ty, které děláme sami na sebe) budou pokračovat dneska, ukazuje na ně nastupující kvadratura Marse s Jupiterem. Dostává se s ní do rozporů naše představa o světě (Jupiter v Býku) a o tom, kudy je třeba jít a co podniknout s s tím, co opravdu teď musíme dělat. Je často nutné urgentně se zabývat něčím, co spěchá a co je urgentní. Plány počkají. Budoucnost se změní.

Merkur v Rybách se blíží ke Slunci a spolu představují jeden z vrcholů rybí sezóny. Přesná konjunkce bude až 28.2. Setkání obou planet přináší zdánlivé zklidnění. Události probíhají skrytěji, méně viditelně, tišeji, ale často emotivněji. To, že o něčem nevíme, neznamená, že se nic neděje. Spíš než se dozvíme, tak lépe vytušíme. Zdánlivá svoboda představuje často chuť opustit pravidla a rezignovat na vztahy, smlouvy a dohody … bude to jen dočasné, konjunkce Slunce se Saturnem v Rybách 28.2. (ano ten den, kdy se sejde i Merkur se Sluncem) přinese nová pravidla a konec bezbřehého uvolnění. Ale i zpevnění, utužení, vyjasnění.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...