Astrologova neděle 29.11.2020 – Angažovanost

Den před úplňkem v Blížencích se potřebujeme vypořádat se všemi dostupnými nejasnostmi. Luna v Býku v opozici s Merkurem ve Štíru stimuluje mozkové závity. Snažíme se realitu srovnat s předpoklady, pravdu se lží. Opozice stimuluje i komunikační kapacity a argumentuje se o 106. Není to ale ten radostně rozverný humor, kt. by stoupal k nebi jako bublinky šampaňského ve sklence.

Kdepak, nic se neděje jen tak a za každým slovem stojí minimálně jedno proč. Jako bychom si chtěli vynahradit chvíle lelkování. Samozřejmě se nestane nic, ale obohatíme se o informace a pravděpodobně také o zážitky. Při dnešních konstelacích nelze mít nezúčastněný postoj k tomu, co probíhá a o čem se dozvídáme. Na samotné akce si ještě počkáme, počítám, že přijdou s denním zpožděním na zítřejší úplněk.

Luna v Býku dokončuje své trigonus planetami v Kozorohu, poslední bude pravděpodobně nejdůležitější, a to trigon se Saturnem. Zdá se, že hodně záležitostí bude dnes napínavých do poslední chvíle. Jsme nastaveni na příjem informací a emocí a dnes je do sebe umíme nasávat. Potřebujeme se v složitém světě orientovat, dnešní navigace ale nebude objektivní, bude založená na schopnosti (ne)zpracovat emoce a rozhodnout se podle výsledku a dlouhodobých zkušeností, případně obdržených zranění v minulosti.

Dnes je stacionární Neptun, stojí na místě na 19. stupni Ryb a zítra se otočí. Pozpátku šel od 24.6. (svatojánské noci), možná si tento mezník dovedeme zasadit do souvislostí. Minimálně s tématy toho dne se dnes v nějaké podobě setkáme (možná na úplně jiné rovině vnímání) a budeme se muset znovu vyjádřit nebo rozhodnout. Stojící Neptun navíc poskytuje tu výhodu, že nám dává možnost snadněji proniknout mlhou, která zastírá souvislosti procesů našeho života. Odhrňme ji.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...