Astrologova neděle 30.10.2022 – Krčení rameny, ale i postup dopředu

Tak která planeta se otočí dneska? Která změní znamení? Jaký silný kvadrát se dnes vyskytne? Zklamu vás, na první pohled nic silného. Povězme si ale, jaké možnosti vytvářejí stávající aspekty. Pomalu se rozpouštějící konjunkce Slunce s Venuší ve Štíru nás vede tomu, abychom se zabývali hodnotami a řešili to, co vidíme jako kolize sebe sama a hodnot, jež zastáváme. Vidíme jasně, co se líbí a co ne a je také třeba podle toho jednat.

Otáčející se Mars v Blížencích nyní přináší spíš otazníky. Sami přemýšlíme, jak jsme silní. Zkoumáme, co si můžeme dovolit. Obecně především nepostupujeme dopředu a hledáme výhodné příležitosti. Začíná se objevovat smíření. Dovedeme leccos přijmout a vlastně to tak můžeme nechat být, pokud nás věc neohrožuje. Dlouhodobě tu hrozí oportunismus a nedostatek vůle se něčím opravdu zabývat. Dnes na to ještě nevidíme, ale za měsíc nebo za dva už bude jasno. Tedy pokud nás něco tíží, zabývejme se tím. Pokud po něčem toužíme, jděme za tím.

Jupiter v Rybách uklidnil situaci, proti Beranu, kde byl před několika dny je jako beránek 🙂. Cítíme se všemi a hledáme spíš duševní, spirituální a intelektuální postupy a řešení svých situací. Potřebujeme, aby nám v daných momentech lidi rozuměli a toužíme rozumět jim. Možná je to slušný základ do budoucna.
Merkur ve Štíru se dostává do míst, ve kterých bylo v úterý zatmění Slunce. Je tak dost dobře možné, že dnes se k nám dostanou důležité informace. Můžeme se dopracovat k něčemu doposud skrytému, o čem nyní budeme muset přemýšlet a zaujmout k tomu postoj. Dá se krčit rameny, ale jen nějakou dobu, nejspíš za úplňku (mimochodem, bude opět zatmění, tentokrát Měsíce) už bude třeba jít dál a aktivně pracovat na svých tématech. Nebuďme tedy nyní pasivní, abychom to nemuseli za nějaký čas pracně dohánět.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...