Astrologova neděle 30.3.2025 – Neptun vstupuje do Berana a Merkur se vrací do Ryb
O Neptunu v. Beranu jsem tu už psal, hodně se mění na takové té vnitřní rovině dlouhodobých motivací, zato Merkur znovu v Rybách je zásadní téma.pro každodenní orientaci v životě.
Co se děje dnes? Zmatek a neporozumění. Merkur se vrací do Ryb. Vrací se pro něco. Cosi mu (a taky nám) chybí. Je to potřeba zjistit, popsat, definovat. Sdělit těm nejbližším a hlavně těm, jichž se to týká. Změna života není primárně nutná. Co nutné je, je zařídit si život tak, aby nám pokud možno nic nechybělo a nebyli jsme si nic dlužni.
Dlouhodobě pak budeme bojovat s nedorozuměním, srovnávat se s rozdílností, pátrat po příčinách toho, co se děje. Vracet se k tomu, co se nám líbilo, navracet se tam, kde se domníváme, že bychom měli být a žít.
První den s Neptunem v Beranu můžeme být hodně citliví a dost emoční. Na pozadí může být archetyp ztraceného ráje, pocit opuštění a dojem z bloudění životem, světem a svými úkoly. Můžeme toužit po blízkosti přijetí, kterého se nám nedostává. Pomůže objetí, sdílení, hluboký rozhovor na libovolné téma. Projevený zájem.
Neptun v Beranu nás bude provázet déle než dekádu (pravda, ve druhé půlce letošního roku se ještě na několik měsíců schová do Ryb) a tak je potřeba si zvyknout na jeho nálady. Nabízí každému z nás ohromný prostor pro realizaci myšlenek, svobodu názorů, inspirace pro rozvoj viděný našimi očima. Vyžaduje ale jasně to, abychom žili co si myslíme a cítíme, abychom nebyli k sobě falešní a abychom pokud možno nic neskrývali. Neptun urychlí náš spirituální rozvoj jen tehdy, pokud si nebudeme nic nalhávat a když budeme v jednání jednoznační. Dneska stojíme na začátku.
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr