Astrologova neděle 4.9.2022 – Nabroušené i vybroušené postoje

Končí týden ve znamení kvadratury Lilith – Chiron, týden, kdy jsme si sáhli hluboko do pole obav, týden, ve kterém jsme hledali pevnou půdu pod nohama. Na tapetě nebyla jen témata citová, rodinná, ale i sociální. Dnes by nás měl zajímat trigon Mars – Merkur, opozice Merkur – Jupiter a končící kvadratura Luna – Slunce.

Merkur v trigonu s Marsem přichází s nabroušenou a bojovnou náladou. Skoro to vypadá, že řečmi, informacemi a komunikací se vše vyřeší. Zapomíná se ale na činy a na postoje. Navíc si nejsme ve svých názorech a pohledech na svět úplně pevní, Merkur je v opozici s Jupiterem. Tak je možné, že někde se prostřednictvím konfliktů, ale i řešením nesrovnalostí dobereme k jádru věci. Řešit se také budou nepřesnosti, nespravedlnosti a křivdy.

Ovšem můžeme přitom leckoho naštvat (včetně sebe sama) a tak neproduktivně vylít s vaničkou i dítě. Nezapomeňme, že Merkur se již tento týden (10.9.) otáčí do retrogradity a bude se tak s Jupiterem opět brzy opozicí konfrontovat (19.9.) a celé téma se uzavře řešením (12.10.) toho, co se nyní otevřelo při jejich třetí opozici. Obecně tak jde o téma jistoty v myšlení, pevnosti v postojích a ve schopnosti prezentovat navenek autenticky své myšlenky týkající se zejména vztahů, ale i plánů a uspořádání našeho světa.
Rozbíhající se kvadrát mezi Lunou a Sluncem přinese kromě pachuti nespokojenosti se sebou samými a tím, jak fungujeme aktuálně v našich tématech také i několik vybroušených plánů do nejbližší budoucnosti a nabroušených diskusí na tato témata. Uvidíme, zda se pro klid obětujeme a prodáme pod cenou či se pokusíme prosadit to, co by se přirozeně mělo dít.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...