Astrologova neděle 7.8.2022 – Oheň a voda

Lunu ve Střelci čeká trigon s Sluncem ve Lvu a posléze Jupiterem v Beranu. Venuše v Raku stále ještě bude v trigonu s Neptunem v Rybách. Na chvíli můžeme čekat, že se překážky schovají kamsi za roh a bude dost energie a času pro naše aktivity. Na chvíli nebudeme muset řešit a můžeme si vyzkoušet, jaké je to plout po vlnách.

Velký ohnivý trigon Luna – Slunce – Jupiter (retrográdní) přichází se spontánním otevřením se. Pustíme se do záležitostí, které jsme dlouho nedělali a schovávali si je. Můžeme se otevřít radosti a nečekat za ni odvetu. Můžeme být sami sebou a nebát se nepřijetí. Můžeme se pustit do plánů a projektů a nečekat na odmítnutí. Na nějakou dobu si můžeme dělat to, co nás baví a přemýšlet o tom, co nás těší. Překvapí nás nejspíš, jaké jsou to maličkosti a že se jedná o skoro běžné přirozené procesy. Ano, každý má nárok na štěstí. A tady vidíme, že štěstí nejsou žádné úžasné pecky a návaly emocí, ale naopak šťastni jsme tehdy, kdy vidíme, že naše věci jsou v pořádku, rozvíjejí se a ti kolem nás s námi tuto naši tichou radost dovedou sdílet.

Leckdo může komentovat, že v těchto chvílích má k pocitu radosti daleko. Jistě, tranzity nejsou stejné pro každého. Další pohled na velký ohnivý trigon je totiž ten, že (nám) dává energii k tomu, abychom se vypořádali se svými běsy. Tak jako jindy ne, tak tentokrát se dovedeme ozvat, ohradit, k něčemu přihlásit. Máme dost sil a stoupá odvaha, jež pomáhá znevýhodněným. Ne, vše nemusí být v pořádku a právě nyní můžeme nastartovat to, co nám pomůže.

Na kolektivní rovině je mnoho energie a tak se dají čekat excesy a nedopatření, ve kterých energii někdo zvedne a udělá s ní něco, co se ostatním nemusí líbit, projeví se a může to být v tu chvíli proti nám. Nedivme se, energie je v těchto dnech hodně a to povzbuzuje leckoho, kdo může jednat z pozice nedostatečnosti i křivdy.

Na trigon Venuše – Neptun jsem nezapomněl. Včera byl podpořen Lunou ve Štíru (přečtěte si ve včerejší predikci) a dneska může přinést ovoce. Charakter vodních znamení je úplně jiný než ohnivých a tak tyto dvě planety společně něco vymyslí. Porozumí tomu, co se děje a přijdou s citovou stabilizací. I nám leccos dojde a uvědomíme si, kde jsme si vytvářeli zbytečné obavy na jedné straně a zbytečná očekávání na straně druhé. Prostě je šance se citově hodit do klidu a soustředit se na to, co děláme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...