Astrologova neděle 9.1.2022 – Dohoda i nestabilita

Pokračuje venušanský víkend, během kt. se vracíme ke starým, dřívějším, již projeveným a vyzkoušeným hodnotám. Retrográdní Venuše se setkala v Kozorohu se Sluncem, stále jsou však spolu v konjunkci. Tento stabilizující aspekt nás může vrhnout zpět tam, kde jsme vnímali stabilitu. Připomene také to, co nám dává jistoty. Umožní se podívat do nitra, do srdce a zjistit, co je pro nás skutečně důležité. Venuše i Slunce jsou v Kozorohu a tak potřebujeme zažít klid, zklidnit procesy, kterých se zúčastníme. Možná proto, abychom v nich mohli dál pokračovat, aby šlo na nich stavět a nebo možná jen z toho důvodu, že jsme už unaveni improvizací, nejasnostmi a nejistotami, jichž nám v posledních dnech a týdnech svět naservíroval věru že hodně.
Druhý aspekt není o stabilitě, přesto nás v důsledku k ní chce postrčit. Opozice Lilith v Blížencích a Marsu ve Střelci. Cítíme a vnímáme křehké příměří v nás, kolem nás i ve světě. Může být narušeno nesprávnou myšlenkou, pohledem. Ale také netrpělivostí, předčasnou akcí. Nebo také tím, že se něčemu nebudeme věnovat, nebudeme se umět soustředit na to, co je podstatné. Vytrestána tak může být povrchnost, přezíravost a zbytečné machrování. V nitru jde samozřejmě o mužskou energii, o to, jak s ní pracujeme a kterak umíme zpracovat situace, v nichž má být užita. Aspekt mluví o spontánních, mužských, ale vyvážených projevech v nás i ve světě. Ukazuje se, jak lze pracovat na zklidnění na jedné straně a na straně druhé, jak je možné neuváženě destabilizovat. Toužíme po jistotě, ale často (nevědomky?) děláme (ze strachu?) pravý opak.
Nemusíme celý den přemýšlet a zamýšlet se nad nesmrtelností chrousta. Luna v Beranu v trigonu s Marsem velmi oživí scénu a uchvátí nás tvořivostí a proměnlivými zážitky, které mohou přinést leccos zajímavého.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...