Astrologova neděle 9.10.2022 – Úplněk v beranu. Rozběhnutí, jednoznačnost, vyjasnění

Aktuálně bude úplněk až před jedenáctou večer, nicméně už celý den můžeme sledovat a pozorovat jeho vliv. Navazujeme na řadu událostí, jež proběhly v minulých dnech a jejichž vliv a příběhy se prolínají s těmi dnešními. Byla tu hlavně otočka Merkuru a otočka Pluta. První nasměrovala pozornost, druhá vytáhla z hlubin to, co má být viděno.

Jestli obě události ukazují na zlehčení života a vítězství sil světla, to zjistíme až časem. I tak byly obě konstelace doprovázeny celkem výraznými událostmi. Jen za sobotu jsem v médiích (dělám si takový přehled jak se aspekty odrážejí do reality) jsem napočetl čtyři důležité výbuchy a čtyři akce, které mají ambice posunout společnost.

Prozatím se soustřeďme na sebe. Doba po nás chce, abychom byli jednoznační, jasní. Měli bychom také komunikovat a hledat cesty ke zlepšení. Neměli bychom se bát už jen proto, že v řadě situací nemáme co ztratit.

Zjišťujeme ostatně, že jsme se báli něčeho docela zbytečně. Ano, svět může být o dost jednodušší, pokud se na procesy naučíme dívat s nadhledu a nenecháme se jimi vláčet. Ďábel se tady skrývá v detailu a v tom, jaky tyto ďábelské detaily života umíme uchopit a jakým stylem je přijímáme.

Jasno a přehled by mohl udělat večerní beranský úplněk. Úkolem každého úplňku je otevřít, otevřít dokořán, projevit, posvítit i osvítit. Ten v Beranu na 17. stupni na tom nebude jinak.

V souladu s předpoklady se tak budeme moci probudit, otevřít doširoka oči, uvědomit si opět po dlouhé době vlastní existenci. Také své plány, touhy a vize. Vahovské Slunce nám posvítí na cestu a uvidíme, kde a jak si co zařídit, nastavit a naplánovat. Objevíme tajemství vztahů, zjistíme, že s přáteli, spojenci i partnery je svět o maličko veselejší.

Budeme obnovovat nejen vztah k sobě a znovu se vracet k pozapomenutým faktů, talentům a dovednostem, jež máme a které jsme si kamsi zašantročili. Budeme také hledat to, jak fungovat a zameteme některé cesty.

S Lunou v konjunkci s Chironem budeme trochu víc než obvykle terapeutičtí, budeme tedy lépe naslouchat, sdílet a všímat si podstatných i méně důležitých detailů. V konjunkci se Sluncem naopak bude Venuše, tentokrát ve formě příslibu a těšení se, takže tu bude dost motivací pro zlepšení všeho možného.
Vypadá to skoro idylicky, že. Tak abych to vyvážil, připomenu kvadraturu Lilit s osou úplňku připomenu, že při vší té harmonii budeme muset vážně překonat některé stíny, které se za poslední dobu vytvořily na naší duši.

A také si uvědomíme, že nás čeká 13. 12. opozice Lilith s Plutem (dneska na ni právě prostřednictvím harmonie a práce okolo ní bude vidět) a že je potřeba se chystat nejen na zimu, ale že bychom si měli dát do pořádku ta zásadní témata v životě dokud máme volbu a nemusíme se zabývat pod tlakem nutnosti.
Každopádně se tu otevírá celkem příjemný den s nenáročným programem s vyrovnanými emocemi, kdy v roli kapitána lodě budeme proplouvat a plnit úkoly, o kterých už dávno víme.

You may also like...