Astrologova sobota 1.5.20221 – 1. máj

Máj přivítáme s Lunou v Kozorohu a uvědomíme si, že před námi jsou velké cíle. Také budeme korigovat páteční nepříjemnosti, kt. vznikly při opozici Marsu v Raku s Lunou. Došlo k emotivnímu uvolnění nahromaděných emocí, často způsobených pocity křivdy, nerovnosti a nespravedlnosti. Po vyčištění situací z konce pátečního dne tak dneska budeme moci vše uvést na pravou míru.

Luna v Kozorohu je na emoce uzavřená a skoupá a tak nezbývá než se chovat produktivně, prakticky a konkrétně. Pokud dostaneme nějaký úkol, bez prodlení na něm začneme pracovat. Je tu ideální čas dotáhnout do konce to, co je rozděláno. Na druhé straně čekejme větší kritičnost k nedostatků, zejména u lidí okolo nás. Potřeba vyjádřit podporu bude velmi vysoká.

Včerejší den byl také spojován s konjunkcí Uran – Slunce, tedy s okamžiky uvědomění si sebe sama, vlastních životních cílů a potřeb. Dneska se aspekt postupně uvolňuje, nicméně je možné stále posunout pozornost tam, kam se chceme dostat a urychlit aktuální procesy tím, že vynecháme okliky, slepé cesty a zbytečnosti.

Venuše nabíhá do konjunkce s Lilith v Býku. Pokud nám kdy vadilo, že něco nejde, nefunguje, že něco nezvládáme, nemáme nebo nedovedeme zajistit, tak nyní se setkáme s esencí těchto potíží. S vlastním stínem a běsem. Může se tak stát, že předsudky nebo sebemanipulace mohou být na překážku dobře míněné akce, činnosti, projektu nebo jen stráveného dne. Nekazme si tedy den tím, co není. Neřešme to, o čem se domníváme, že je. A pokud to jde, přesvěčme se. Zjednodušujme život.

S kozoroží Lunou je ideální trávit čas něčím užitečným, je vhodné něco zdokonalovat. Posilujme rodinné vztahy i vlastní dobré stránky. Hledejme místa a situace, v nichž můžeme být prospěšní.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...