Astrologova sobota 15.1.2022 – Merkur se ve Vodnáři otáčí: Nerozumíme si

 

Není to až tak jednoduché, jak se dočteme v odborném tisku, v aktuálním období se ve svém chodu zodiakem otáčejí dvě planety. Je to Merkur ve Vodnáři a jeho dispozitor, Uran v Býku. Merkurická otočka je téma těchto dní, hlavně víkendu, uranská bude následovat v polovině následujícího týdne.

Merkur se otáčí tři krát do roka a během jeho zpětného období jde o to, že nevyvíjíme nové aktivity, stahujeme se poněkud do nitra a hledáme vhodné strategie. Můžeme si takové období představit jako čas, kdy jdeme zpět po vlastních stopách, všímáme si toho, co jsme neviděli a vidíme záležitosti, kt. se staly, z druhé strany. V některých momentech si nerozumíme. Jak bychom ještě k tomu měli rozumět těm kolem nás, že. A oni nám?! V mezilidských vztazích můžeme začátek retro období vnímat jako ztrátu spojení. To je samozřejmě možné znovu obnovit, nejlépe tak, že se vrátíme k nějakému podstatnému faktu, události, zážitku, který si oba z minulosti (samozřejmě nedávné pamatujeme). Důležité je na nic netlačí, vždyť jsme v pozici introvertů! Komplikace se mohou dít v technice a dopravě, tam většinou najdeme tlačítko RESET.

Uranská otočka, kt. už klepe netrpělivě na dveře, je důležitější a ovlivní následující měsíce a hlavně přemění motivace k našemu chování. Jak vysvětlit kvadraturu mezi Merkurem ve Vodnáři a Uranem? Pravděpodobně tak, že že merkurické zkušenosti (to, čemu rozumíme, jak věci a lidi chápeme, kterak dovedeme myslet, přemýšlet) budou zásadním motivem pro to, čemu si esoteričtí lidé navykli říkat změna. Merkur provádí průzkum a naše spokojenost nebo nespokojenost nám ukazuje věci, lidi a procesy z jiného úhlu pohledu. Ten doplní naši mozaiku a my řekneme aha. Záležet pak bude na našem nastavení (horoskopu), jaké podnikneme další kroky a ve které to bude oblasti.

Dnešní den už nás čeká Luna na konci Blíženců. Poněkud nás vystrašily nebo naopak v něčem utvrdily včerejší a čtvrteční konstelace, v nichž hrála podstatnou roli Lilith v Blížencích. Setkali jsme se tak v různých podobách a různé míře s vlastními strachy a dnešek nám ukáže (nebo neukáže) na to, kterak je umíme nebo neumíme vyřešit a zpracovat. Takže jistě bude o čem mluvit a co probírat 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...