Astrologova sobota 26.6.2021 – Napětí a uvolnění

Ve vzduchu je stále napětí, Mars ve Lvu se blíží do opozice se Saturnem ve Vodnáři. Tento aspekt můžeme vidět jako setkání dvou sil, dvou proudů, směrů a tendencí. Ten marsický je silný, spontánní, živelný a živený touhou po uskutečnění. Má potřebu ukázat vše, co je v nás a do jisté míry koresponduje s našimi přáními po vyžití. Druhý, saturnský, je pevný, houževnatý. A že je Saturn ve Vodnáři retrográdní, je i brzdící, zastavující, bránící, chladný. Napětí se jistě může zmírnit v momentech, kdy už budeme vědět, jak dál a jak pracovat s tím, co nás nyní ruší.

Téma opozice je respekt. Tedy hledání vzájemného uznání vedoucí ve finále v tom dobrém případě k propojení a spolupráci. Tak i my bychom se měli naučit spojovat, propojovat svá přání s náležitou formou jejich uskutečňování. Stojí za to hledat, kde a jak nejlépe můžeme dát najevo to, co je v nás. Abychom nebyli pro smích, ale také proto, abychom neničili. Tato opozice je i o správném načasování akcí a aktivit. Rovněž ale i o hledání síly a podpory, kt. ve světě prostě potřebujeme. V řadě situací jde s podanou rukou vše lépe a nejen dva krát rychleji.

V první části dne bude Luna v Kozorohu a společně s Plutem vytáhne zpoza událostí zvířených v posledních dnech něco jasného jak diamant a dost konkrétního co zaujme. Ve druhé části dne, odpoledne, se Luna přesune do Vodnáře a bude kupodivu klidněji. Osvojíme si její lehce univerzalistický pohled na svět, začneme si všímat víc cest, trendů, plánů a uvidíme pro změnu sebe a vlastní procesy z globálního nadhledu. Je tu tedy před námi den, ve kterém si vystřídáme několik pohledů, ohledů a přístupů k sobě a světu.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...