Astrologova sobota 28.3.2026 – Pluto v kvadrátu se Saturnem
Nestraší valše už astrologie předkládáním nových a nových hrozeb do sebe narážejících planet? Kvadrát stíhá kvadrát …. A co my s tím?
Určitě není úkolem se hroutit a sténat. Pokud narazíme, zkusme to příště jinak. Svět vám ukazuje, kde to fakt nefunguje a aspekty toto převádějí do jednoduchých konstelací, scének.
Například včerejší kvadratura Merkur – Lilith, mimochodem funguje i dnes, nám sděluje, že myšlení, mluvení a přemisťování jsou tak trochu mimo hranice, respektive se jim snadno mohou vymknout. Řešení, pozornost tomu, co děláme a předvídavost na místo setrvačnosti. A myslet trochu i za jiné.
A zajímavost, planety se v této konstelaci nedávno už setkaly. A tak nepřicházejí nové problémy. Jen se recyklují ty staré na půdorysu našich dlouhodobých slabin.
Dnešní vrcholící kvadratura Pluto – Saturn je z jiného soudku. Vypichuje na nás, v nás i okolo nás to nefunkční. Jsou to dlouhodobá zaměření, jsou to několikaměsíční nastavení. Jsou to zásadní průšvihy a výrazné nesrovnalosti. Možná námi rezonují a traumatizující nás … a nebo jsme na ně úspěšně zapomněli.
Co tady proboha málem dělat jinak? Ve hře je Pluto a to, jak víme, mění do hloubky. (Z té hloubky také symbolicky přichází, ať je to podzemí nebo jsou to hlubiny vesmíru). Ukazuje se, že je čas na novou volbu strategií, a to i v případech, ve kterých nehodí a kdy to bude po svém způsobu bolet. Ale výzva, Dáme ji?
Je tu tak hluboce nestabilní den, ve kterém by nás neměly překvapit různé otočky, zdánlivé nesrovnalosti a dokonce ani změny pravidel za pochodu. Je čas vyjít ven.
Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr

























