Astrologova sobota 4.12.2021 – Otevři oči, mluv, sdílej

 

Novoluní je vždy důležitým hybatelem v našich životech. Nesetkáváme se s otevřením situací a projevením úmyslů jako v momentě úplňku. Ve chvíli novu se setkává Slunce s Lunou a nastává maximální propojení obou těchto světel. Novoluní je tak více osobní, niterné a my docházíme k poznání a pochopení. Zjišťujeme, kudy půjdou dál cesty, vidíme, co probíhá a lépe dovedeme definovat, jakou roli budeme dál hrát. Moment novu je i prostor pro uzavření a nové otevření, tedy restart toho, co je pro nás již složité, těžké a je nad naše síly. Můžeme se na chvilku zastavit, vyměnit nástroje, které používáme a začít fungovat jinak.

Aktuální nov se odehraje na 13. stupni znamení Střelce, hlavním motivem tedy bude myšlení, komunikace, otevření se vnějším podnětům. To se bude dít proto, že potřebujeme pochopit své momentální místo ve světě, roli ve vlastním životě, úkoly, kt. jsou nyní důležité. Střelecký nov nám dá šanci ve vší velkorysosti překonat překážky, jež nás brzdí na další cestě. Je tu příležitost vidět většinu věcí z nadhledu a v souvislostech. Na chvíli se tak nemusíme rýpat v detailech a můžeme se nadechnout a vykročit za tím, co je pro nás důležité.

V opozici se Sluncem a Lunou bude Lilith v Blížencích. Její dispozitor (planeta, která ji řídí) je Merkur a ten se nachází opět v konjunkci se Sluncem a Lunou ve znamení Střelce. Měli bychom tedy otevřít oči a podívat se na své strachy a běsy. Je čas, ve kterém jsme s nimi přímo konfrontováni. Náš dosavadní život byl do jisté míry kompromisem, strach, často velmi starý a pocházející i z dětství nám nedovolil dosáhnout důležitých met jako je naplněný vztah, mateřství, osobní realizace a spokojenost. V těchto dnech může takový strach kulminovat a je tedy čas se mu postavit a dát jednoznačně najevo to, že se omezeními dál už nebudeme řídit. Otevřeme doširoka oči a povězme si, po čem opravdu toužíme a co by nás naplňovalo. Ptejme se na budoucnost, kterou chceme zažívat. Uvědomme si, že každý z nás má právo na štěstí a tudíž je hloupé si jej blokovat. Nástroji ve vnějším světě by měla být přímá komunikace, spravedlnost v jednání (nebojme se jí) a sdílení myšlenek a vizí.

Nov ve Střelci by měl být totiž o naději. O naději v tom, že bude lépe, o víře v sebe sama a o důvěře ve vlastní jednání.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...