Astrologova sobota 5.9.2020 – Merkur vstupuje do Vah a vztahy a partnerství se hýbou

Merkur vstupuje do znamení Vah až na sklonku dne. Celý dnešek ale bude tento proces už patrný. Uvidíme ho v uzavírání, ukončování. Zažijeme ho v potřebě vyřešit, předat. Uvědomíme si ho tam, kde budeme chtít mít věci pod kontrolou. Poslední stupeň znamení je vždy kritický a tak buďme na slova a realizaci nápadů zvlášť opatrní.

Merkur ve Vahách … soustředění se promítne do dohod, smluv a vztahů. Pozornost budeme věnovat kvalitě setkání, tomu, o čem mluvíme. Nebudeme chtít být sami. Budeme se učit vyjadřovat.
Bude na to docela dost času. Ve vzdušných Vahách Merkur zůstane do 27. září, kdy vejde do Štíra. Ale 28. října se do Vah opět při své retrograditě vrátí a zdrží se do 10. listopadu. Zdá se, že na partnerská a vztahová témata, na prezentaci sebe sama a svých názorů a na ukotvení ve společnosti bude dost příležitostí. Věc se dá vidět i tak, že v září se otevřou témata k porozumění a řešit se budou až v říjnu a listopadu. To bude další rozvleklost letošního roku (hned po marsických tématech).
K tomu Marsu. Téměř stojí na konci znamení Berana. Za pět dnů se otočí a bude retrográdní. Možná nám právě ukazuje na to, jak je řešení některých našich záležitostí nadosah a jak budeme ale ještě muset toho hodně udělat, abychom dosáhli toho, čeho se aktuálně téměř dotýkáme. Ukazuje se, že budeme muset být stateční a vytrvalí, aby nám naše štěstí nevyklouzlo z rukou. Na stejném místě bude po podzimní retrograditě Mars opět 5. ledna. V následujících týdnech měsících si projdeme zpětně velkou část z toho, čeho jsme v posledních týdnech s Marsem v Beranu dosáhli. Znovu budeme bojovat stejné bitvy, tentokrát o něco zkušenější.

A aktuálně bude dneska Luna v Beranu v kvadratuře s Jupiterem, Plutem a symbolicky i Saturnem. Budeme se složitě prokousávat dnešními úkoly. Situace zavání ztrátou energie. Ta bude ke konci dne ubývat. Mars je přece téměř stacionární a zejména navečer už není síly nazbyt. Doporučuje se tak důležité záležitosti rozhodně neřešit večer, ale dopoledne.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...