Astrologova sobota 7.1.2022 – První úplněk

Měsíc je nepřehlédnutelný, je to “jeho” úplněk, opozice se Sluncem v Kozorohu pro něj vrcholí na 17. stupni Raka. Aspekt byl silný už v pátek ve své aplikační podobě (kdy obě tělesa dobíhala do opozice). Přinášel snové situace, pocity ztráty soudnosti a zdánlivě nekončící situace.

Během tohoto úplňku máme šanci vidět vše do hloubky a v souvislostech. Jakoby se čas netrhal na jednotlivé hodiny a sekundy a plynul. Úplněk vrcholí na začátku astrálního těla. Dobré se tak pracuje s představami. Sny často zasahují do bdělého stavu. Jsme nápadití a tvořící. Co bylo jindy těžké, je snadné. Ideální čas pro přijetí, pro integraci, pro pochopení.

Zároveň vnímáme konfrontaci snů a skutečností, plánů a jejich uskutečnění. Vidíme dobrém na to, co děláme dobře i špatně.Jistě, jsou tu i témata rodinná, lépe na ně vidíme a snáze je řešíme. Jsou tu témata citová, jsme přístupnější a tolerantnější. Témata hlubšího vnímání, nebojíme se jich. Učíme se dávat našim myšlenkám formu, slovům, větám a myšlenkám strukturu, plánům etapy.

Zjišťujeme, jaký má smysl to, co právě děláme. Dozvídáme se důležité postřehy, umíme je zpracovat. Myslíme na své blízké, snadno je oslovíme. Ideální čas na to, abychom si udělali volno a setkávali se s těmi, co máme rádi, dělali co nás těší, přemýšleli o budoucnosti, o plánech a o tom, jak se naplňují naše osobní bytostné zájmy a potřeby.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...