Astrologova sobota 7.10.2023 – Vyprodáno

Zdá se, že konjunkce Marsu s jižním uzlem přinesla více, než jsme očekávali. Aspekt se zachoval docela saturnsky. To znamená, že nám dal (a stále ještě dává) to, co zasluhujeme. Nikoli to, co si přejeme. A dostávalme to tak jako když se vyklízí sklad. On ten jižní uzel je takovým skladištěm činů, příspěvků, usilovalní, nadějí, touhy, citů. A ve výprodeji leckdy dostaneme nebo doslova je nám vnuceno (nebo urvene) i to, co bychom jinak nebrali nebo čeho bychom si nevšimli.

Kvadraturou na tuto dvojici Mars/uzel prochází Luna a znovu nás další den vrací do pomyslného skladiště emocí, kde fasujeme to, co jsme si byli zasloužili. Padni komu padni. Hodně nás ovlivňuje v těchto dnech minulost, nedávná, ale i ta nevypořádaná. Co s tím? Je nutno odpovědět, odpovídat. Není vhodné se zabarikádovat ve svých postojích. Ničehož se nedozvíme a ještě budeme časem nuceni se k tomu samému vracet. A to nikdo nechce.

A ještě je tu Pluto. Takřka stojí na místě a 11.10. se bude otáčet na své cestě dopředu. Tendenční by bylo napsat, že vytváří tlak a sténat pod jeho tíhou. To ostatně můžeme vždy. Může nás ale zajímat, že tato super planeta tlačí právě tam, kde je potřeba vyvinout, přestože to bolí, aktivitu. Neuzavírejme se do sebe, hledejme pro nás snadnější možnosti, nikdo nemusí trpět v roli oběti. Hledejme a zjišťujme, jaké odpovědi svět potřebuje a dejme mu je. Přesně v tom stylu, v jakém se ptal.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...