Astrologova sobota 9.12.2023 – Chlad i horko

Dnes může být i přes chladné počasí docela horko. Pokusím se jednoduše popsat složité procesy na nebi. Svítí na něm konstelace Draka, která se pomalu rozvolňuje.

Merkur v Kozorohu nabíhá dnes do přesného trigonu s Lilith v Panně a tak čekejme problémy s dohodami, obavy z toho, jak vyřešíme stávající úkoly. V touze mít jasno a jisto můžeme působit jako sloni v porcelánu nebo roztomilí zmatkáři a nešikové. A přitom si můžeme zahrávat celkem výrazně s vlastním osudem, minimálně s plány na nejbližší týdny.

Mohou se tak dostavit i obavy z vlastní kompetentnosti a schopnosti zvládat úkoly. Můžeme selhat tam, kde jde o důležité úkoly. Komunikace, cesty a sourozenci budou také nabouraná témata. Pozitivem trigonu je spontaneita, často vyjde to nečekané a improvizované. Nebojme se toho a netlačme na původní plány.

Venuše se ve Štíru setkává s Lunou. V opozici je Jupiter v Býku. Přesná opozice bude v neděli nad ránem. Zrají v nás i ve světě rozhodnutí, upevňují se přesvědčení. Emoce přetlačují rozum a naopak.
Zajímalo by mě, jak se tato dynamika bude vyvíjet. Předpokládejme emotivní první část dne (konjunkce Luna – Venuše bude přesná kolem čtvrté odpoledne). Večer a v noci se záležitosti budou už uklidňovat a na konci dne se dostaví i podnětné nápady nebo rady.

Zdá se, že sedmý adventní den může přinést motivy a důvody k novému zamíchání karet. Zažijeme to, že nic není jisté a pokud se můžeme na něco spolehnout, tak na naši schopnost řešit situace tak jak přijdou.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...