Astrologova středa 1.6.2022 – Na vlnách emocí

První letošní červnový den nás zastihne už s Lunou v Raku. Nálady, procesy a koneckonců i den budou rozporuplné. Na jednu stranu se můžeme těšit ze sextilu Venuše – Luna. A skutečně, uvědomíme si hodnotu věcí, které nás obklopují, přítomnost lidí kolem nás. Aspekt bude svádět k lehkému užívání si a lenosti. Bude mít tendenci nás klidně a jemně kolébat.

Další pohled bude dramatický. Uvědomíme si, že kvadratura Luny s Marsem a Jupiterem před nás staví velké úkoly. Uvědomíme si řadu nesprávností v sobě, v okolí i ve světě. Aspekt kupodivu povede k zvětšování rozdílů a vnímání křivd a nespravedlností.

Luna v konjunkci s Lilith nám ukáže, kde chybí cit, kde postrádáme něhu a kde není spojení s blízkými. Zatoužíme po naplnění, které nepřichází.

Důležitý je stále (a bude až do cca 9.6.) kvadrát Merkur – Saturn. tento dlouhodobý aspekt nás vede k tomu, abychom si dali vlastní životy dopořádku. Aspekt je klidný, mírný. A stejně tak i klidně a mírně na nás tlačí, abychom dělali to, co je potřeba. Každý den připomene resty a poukáže na nedokonalosti. Nezbyde nic jiného než trochu uklidit a kromě toho si říct, že dokonalý není nikdo. Zamysleme se nad tím, co vlastní dokonalostí sledujeme. Potřebujeme udělat dojem, zabodovat, bránit se a nebo naopak něco nabízet?

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...