Astrologova středa 11.11.2020 – Merkur vstupuje (znovu) do Štíra: Něco se musí stát

Ten vnější svět je celkem spořádaný. Sešněrováni pravidly se pohybujeme po svých trasách ve svých procesech.

Pod povrchem ale cítíme tlaky a pnutí. Merkur se po několika dnech vrací z Vah do Štíra. Už tu byl a došel až na 10. stupeň znamení. Nejspíš tedy navážeme úspěšně na to, čím jsme se před 27. říjnem zabývali. Možná jsme si mohli posledních 14 dnů odpustit. Neposunuli jsme se v našich příbězích příliš daleko a až poslední dva dny s opozicí Venuše a Marsu dokázaly rozhýbat dění. Berme ty dva týdny jako návrat do pracovny, ve které jsme si měli a mohli leccos rozmyslet.
S Merkurem ve Štíru je třeba již jednat. A nebát se. Je možné, že zprvu nebude všechno fajn, že budeme narážet na překážky. V pořádku, hodně z naší reality se nepřizpůsobilo aktuálním nastavením. Hodně z nás je uzavřených ve vlastních myšlenkách a ještě jsme se nerozkoukali a nerozhýbali. Je čas pomalu s procvičit svaly, na obzoru je další důležité datum 15.11. a s ním otočka Marsu z retrogradity do přímého směru.
Pak je tu také konjunkce mezi Jupiterem a Plutem na 23. stupni Kozoroha. Obě planety se již setkaly letos dva krát. Na prahu velkých prázdnin a na prahu jara. Pokaždé přišly se změnou vnímání světa, se změnou reality a paradigmat.
 
Je dost pravděpodobně, že i v následujících dnech se otočí společenské klima. Povede k uvolnění. Na rovině osobní vrcholí naše dlouho běžící procesy. Cítíme, že je třeba něco začít dělat jinak. Vnímáme, že je zapotřebí se projevit. Možná v nějaké podobě něco ukázat, prokázat, deklarovat. Přiznat se k něčemu a něco důležitého prohlásit, dát do veřejného oběhu.
Pokud budeme něco začínat, končit, měnit na vlastních životech, k tomu, abychom porozuměli, o co jde, se vraťme k začátku července a k přibližně 5. dubnu. Aktuální dění by mělo z událostí těchto období vycházet.

I kdyby nic, je čas postavit se na vlastní nohy, nespoléhat na nic z vnějšku a poslechnout, co nám radí dobří mentoři a nebo hlas duše, nitra, srdce …

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...