Astrologova středa 19.10.2022 – Dvě kvadratury

Kvadratura Slunce ve Vahách s Plutem v Kozorohu je nepříjemná. Jestli jsme až do dneška něčím žili, něco si mysleli nebo nějak nahlíželi na svět, tak dnešní události většinu z toho vyhrotí, ukáží v jiném, často nepříznivém světle a nejspíš nás konečně donutí jednat. A překročit hranici.

Pravděpodobně si jasně na základě dnešních skutečností uvědomíme, že jsou tu velké rozdíly mezi tím, co si představujeme, co očekáváme a po čem toužíme na jedné straně a tím, čím žijeme na straně druhé. Vznikne tak pocit zklamání, následně nejistoty. Mohou nás navštívit i vztek s depresí. Jde ale o to, že aspekt nás vede k tomu, abychom si přeorganizovali život, protože tak, jak postupujeme, nejspíš nikdy nebudeme spokojení.

V závěsu za Sluncem jde ve Vahách i Venuše a také ona vytvoří tentýž kvadrát s Plutem. Tady pocítíme hlavně ke konci dne nespokojenost, pokles sebehodnoty, zažijeme úvahy o tom, že je třeba přehodnotit řešení, jež jsme v posledních dnech navrhli. Může se ale dostavit i chuť po prosazení za každou cenu. Máme přece právo si dělat, co uznáme za vhodné a co chceme, našeptává kvadrát. Mohou se objevit ve vyšší míře manipulace, sebemanipulace, nucení (se) nebo odpojení od problémů a nechuť řešit.
Klidně se zastavme, ale uvědomme si, že nám věci nejdou tak, jak bychom chtěli, nejspíš proto, že se nutíme do některých postojů, pohledů na věci i lidi a že tlačíme silou vůle na to, aby bylo něco z toho, co ještě chvíli by mělo počkat. Hledejme správný čas a adekvátní úkoly.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...