Astrologova středa 2.11.2022 – Vize a pohledy

Venuše ve Štíru v konjunkci s jižním uzlem nám připomínají naše hodnoty, úkoly a témata, jež nás stabilizují. Události ukazují na to, co je pro nás nezbytné, bez čeho se těžko obejdeme.
Úterý nebylo na řadě míst jednoduché. Lunární čtvrtka, Luna ve Vodnáři (zůstává v něm i dnes) v kvadratuře se Sluncem ve Štíru ukazovaly na rozpory, které jsou mezi našimi přáními a možnostmi si je plnit. Dnes už obě světa budou od sebe v odstupu a tak uvidíme cesty, kterými bude možné vybřednout z problematických pozic.

A do toho ten slabý Mars. Jako by ze světa zmizela vůle a schopnost řešit překážky na cestě. Řada z nás volí pohodlnější varianty života a rovnější cesty. Nechce se bojovat, ani riskovat. Otevírá se tak na druhé straně cesta k jednání, k poznání postojů protistrany a dalších zainteresovaných. Možná si také uvědomíme, že nemusíme spěchat, že každá akce má svůj čas a fáze, jež se nedají přeskočit.

K jižnímu uzlu se do konjunkce také blíží Slunce. Zdá se tak, že v relativně krátké době bude nutno se jednoznačně vyslovit k některým zásadním otázkám našeho života. Toho, kterak a v jakých podmínkách žijeme. Dá se cítit a je i vidět, že některé procesy bez našeho aktivního přičinění, nápadu, který vyslovíme, návrhu, jež uděláme, zůstanou na mrtvém bodě. Ve hře je i Uran v Býku a tak naše postoje a prohlášení mohou být nakonec dost nestandartní, radikální nebo celkem jednoznačné. S nimi si ale počkáme až na začátek příštího týdne (úplněk v Býku a zatmění Měsíce). Dnes je důležité, abychom zvedli zrak (spolu s Lunou ve Vodnáři), trochu se zasnili, podívali na obzor a tak se vymotali z koloběhu, do něhož jsme se vlastní neaktivitou v posledních týdnech (se slabým Marsem) dostali.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...