Astrologova středa 24.11.2021 – Merkur vstupuje do Střelce

Pocitově podivný úterek nahrazuje rozpačitá středa. Její dění bychom mohli charakterizovat vůlí vyhovět, vyjít vstříc tomu, co zvenčí přichází a současně potřebou zachování vlastní integrity, svého stylu fungování. Též toto můžeme vnímat jako jemný spor rozumu, kt. ví, jaká jsou vhodná, neřkuli správná řešení s citu, jenž velmi dobře navnímává atmosféru. Na místě nejsou obavy, váhání, je třeba jít dopředu dokud je chuť a vůle. Navenek krok dopředu a krok vzad. Podaná ruka. Samozřejmě každému z nás se děje podle nastavení vlastních planet. U někoho je naznačeno váhavost jako zrcadlo konfliktů, jimž jsme byli v dětství svědky, u jiného jednoznačnost, tak jak si v v těl době musel sám poradit. Jednáme v setrvačnosti jak se do nás otiskly události.

Na koho bychom svedli dnešní podivnosti? Nejspíš na Merkur, který přechází že Štíra do Střelce a potřebuje si ke všemu říci své. Zrovna tak musí uzavřít, a to velmi důsledně, všechny běžící kauzy, na něž dosáhne. A na začátku Střelce je potřeba vytočit linie, po kterých poběží naše mysl, podle kterých se bude řídit to, jak cítíme, jednáme a vnímáme sebe, okolní svět a procesy spojené.

Merkur ve Střelci je slabý. V tomto znamení je ve vyhnanství a je pro nej těžké se správně projevovat. Jeho mysl často odbíhá a zahýbá. Je pro něj těžké se koncentrovat, mysl i řeč často odbíhá od důležitých témat jinam a pokrývá tak velký prostor. Pohyby jsou motivované nadšením, ale nesoustředěné. Po praktické stránce od něj čekejme otevřenost, vstřícnost, chuť se vyladit a také umění řešit cokoli. Ve vlastních životech období s Merkurem ve Střelci můžeme využít pro probrání všeho, čemu jsme se doposavad vyhýbali, domluvit to, co nešlo a najít ztracené.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...